18:31 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per dvi dienas vyksiantį Gruzijos delegacijos vizitą planuojama pasirašyti dvišalį susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje šiais metais

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusija "naudojasi politiniu nestabilumu" kaimyninėse šalyse "siekdama sutrikdyti integracijos procesus", susitikime su kolega iš Gruzijos Džuanšeru Burčuladze sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

  Gruzijos gynybos ministras ketvirtadienį lankėsi Lietuvoje. Abu ministrai aptarė regioninį saugumą, dvišalį bendradarbiavimą dėl Gruzijos euroatlantinės integracijos.

  Министр обороны Арвидас Анушаускас на встрече с министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе в Вильнюсе
  Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Vilniuje susitikime su Gruzijos gynybos ministru Juanšeru Burčuladze

  "Jau dabar matome aktyvų Sakartvelo įsitraukimą į įvairius NATO formatus ir visada akcentuojame, kad demokratinių principų laikymasis yra neatsiejamas nuo narystės euroatlantinėse organizacijose. Mes matome kaip Rusija naudojasi politiniu nestabilumu kaimyninėse valstybėse ir išnaudoja tai integracinių procesų trukdymui", — savo Facebook puslapyje rašė Anušauskas.

  Burčuladzė Gruzijos gynybos ministro pareigas eina nuo vasario mėnesio. Ministras į Lietuvą atvyko iš Latvijos, šis vizitas Baltijos šalyse yra jo pirmoji oficiali kelionė į užsienį.

  Susitikęs su Anušausku, Gruzijos ministras ir jo delegacija lankėsi Lietuvos Seime, o vėliau planuojamas apsilankymas Antakalnio kapinėse.

  Министр обороны Арвидас Анушаускас на встрече с министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе в Вильнюсе
  Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Vilniuje susitikime su Gruzijos gynybos ministru Džuanšeru Burčuladze

  Gynybos ministro delegacija taip pat planuoja apsilankyti Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre Kaune.

  Penktadienį numatomas Lietuvos ir Gruzijos gynybos viceministrų Margirio Abukevičiaus ir Lelos Čikovani susitikimas, kurio metu bus pasirašytas dvišalis gynybos bendradarbiavimo planas 2021 metams.

  Sergejus Lavrovas
  © Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

  Pagrindinės karinio bendradarbiavimo sritys yra kariniai mokymai, kibernetinis saugumas, dalyvavimas bendrose pratybose, parama NATO programoms, sutelktoms Juodosios jūros regione. Be to, Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.

  Lietuva visais įmanomais būdais stengiasi prisidėti prie euroatlantinės Gruzijos integracijos. Siekdama parodyti Lietuvos solidarumą ir dalyvavimą, 2021 metų sausio mėnesį Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) oficialiai patvirtino Sakartvelo pavadinimą Gruzijai.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai kalba apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Atsižvelgiant į tai, jie sudaro gynybos sutartis ir ragina padidinti NATO kariuomenės buvimą regione.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą deklaravo savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Tegai:
  Rusija, gynyba, Gruzija, Lietuva

  Svarbiausios temos