21:08 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Anksčiau Europos vaistų agentūra padarė išvadą, kad trombų susidarymas turėtų būti įtrauktas į retų šios vakcinos šalutinių poveikių sąrašą

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad Vyriausybė nemato pagrindo stabdyti skiepijimą "Vaxzevria" (buvusi "AstraZeneca") vakcina, praneša "TASS" su nuoroda į ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės žodžius.

  Komentuodama sprendimą toliau vykdyti skiepijimą "Vaxzevria" vakcina, premjerė sakė, jog žvelgiant į trečiadienį paskelbtą informaciją, ekspertų vertinimu, nėra duomenų, kurie verstų Vyriausybę persvarstyti vakcinavimo strategiją.

  Pasak ministrės pirmininkės, žmonėms bus suteikiama visa reikalinga informacija ir jie patys galės priimti sprendimus dėl savo vakcinavimo.

  Pasak premjerės, šalys, atsisakiusios naudoti "AstraZeneca", priėmė "politinius" sprendimus.

  Trečiadienį Europos vaistų agentūra (EVA) padarė išvadą, kad į retų "Vaxzevria" vakcinos, anksčiau žinomos kaip "AstraZeneca", šalutinių poveikių sąrašą bus įtraukti "neįprasti kraujo krešuliai su mažu trombocitų kiekiu".

  "EVA Saugumo komitetas šiandien padarė išvadą, kad neįprasti kraujo krešuliai su trombocitų kiekio sumažėjimu turėtų būti įvardyti kaip labai retas šalutinis poveikis", — sakoma agentūros pranešime.

  Šiais metais EVA išleido į ES rinką vakciną, kurią kartu sukūrė Oksfordo universitetas ir jo dukterinė įmonė "Vaccitech".

  Kovo mėnesį paaiškėjo, kad Austrijoje paskiepytam asmeniui buvo diagnozuota išsėtinė trombozė, jis mirė praėjus 10 dienų po pirmosios dozės gavimo. Kitas buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių embolijos. Vėliau panaši informacija ėmė sklisti iš kitų Europos šalių. Kai kurios valstybės nusprendė dėl atsargumo sustabdyti vaisto vartojimą.

  Lietuvoje šiuo metu dviem vakcinos dozėmis paskiepyti daugiau nei 180 tūkst. žmonių, antrosios vakcinos laukia daugiau nei 415 tūkst. žmonių. Per visą pandemijos laiką nustatyta 223 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau kaip 3,6 tūkstančio mirė.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1854)

  Dar šia tema

  "AstraZeneca" perpus sumažino dar vienos partijos tiekimą Lenkijai
  Vokietija ketina dvišaliu būdu aptarti "Sputnik V" su Rusija
  Čaplinskas įvardijo išvadas apie kraujo krešulius ir "AstraZeneca" vakciną
  Tegai:
  AstraZeneca, vakcina, koronavirusas, Ingrida Šimonytė, Lietuva

  Svarbiausios temos