11:33 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai beveik visi šalių planuoti bendri renginiai buvo atšaukti arba nukelti, todėl šiemet tikimasi įgyvendinti daugiau iniciatyvų, numatytų pasirašytame plane

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos ir Gruzijos gynybos viceministrai Margiris Abukevičius ir Lela Čikovani penktadienį pasirašė dvišalį Lietuvos ir Gruzijos 2021 metų bendradarbiavimo planą, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasirašytame dokumente išdėstyti šiais metais planuojami vizitai, dalyvavimas pratybose ir kursuose, kiti dvišaliai renginiai. Šalių bendradarbiavimas gynybos srityje apima karinį mokymą ir švietimą, kibernetinį saugumą, pratybas. Taip pat — bendradarbiavimas tarp Sausumos, Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo akademijų.

  Заместители министров обороны Литвы и Грузии Маргирис Абукявичюс и Лела Чиковани
  Lietuvos ir Gruzijos gynybos viceministrai Margiris Abukevičius ir Lela Čikovani
  "Atskirai norėčiau išskirti kibernetinį saugumą, kurį matome kaip vieną prioritetinių bendradarbiavimo sričių. 2019 metais pasirašyta Ketinimų deklaracija įtvirtino politinę valią daugiau bendradarbiauti būtent šioje srityje, turime planų, kaip galime toliau vystyti kibernetinio saugumo pajėgumus. Šiais metais kartu dalyvausime kibernetinio saugumo pratybose", — sakė viceministras Abukevičius.

  KAM pabrėžė, kad pernai beveik visi Lietuvos ir Gruzijos planuoti bendri renginiai buvo atšaukti arba nukelti, todėl šiemet tikimasi įgyvendinti gerokai daugiau iniciatyvų, numatytų naujai pasirašytame plane.

  Plane numatoma, kad šiais metais Lietuvos kariai vyks į dvejas tarptautines pratybas Gruzijoje — "Ištverminga dvasia" bei "Klevo arka".

  Ketvirtadienį Gruzijos gynybos ministras Džuanšeras Burčuladzė susitiko su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku. Ministrai aptarė regioninį saugumą bei dvišalį bendradarbiavimą dėl Gruzijos euroatlantinės integracijos. 

  Taip pat nuskambėjo kaltinimai Rusijai. Lietuvos ministras pareiškė, kad Rusija "naudojasi politiniu nestabilumu" kaimyninėse šalyse "siekdama sutrikdyti integracijos procesus".

  Lietuva visais įmanomais būdais stengiasi prisidėti prie euroatlantinės Gruzijos integracijos. Siekdama parodyti Lietuvos solidarumą ir dalyvavimą, 2021 metų sausio mėnesį Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) oficialiai patvirtino Sakartvelo pavadinimą Gruzijai.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai kalba apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Atsižvelgiant į tai, jie sudaro gynybos sutartis ir ragina padidinti NATO kariuomenę regione.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą deklaravo savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Visgi Sakartvelas ar Gruzija?
  Gruzija užsiminė apie santykių su Rusija gerinimą
  Gruzija atvers sienas keliautojams iš Lietuvos
  Vokietijos ekspertas paaiškino, kodėl Ukraina ir Gruzija neįstos į NATO
  Tegai:
  Gruzija, Lietuva

  Svarbiausios temos