09:45 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau pasirodė informacija, kad JAV prezidentas Džo Baidenas pasirašys dekretą, išplečiantį Amerikos bankų darbo su Rusijos skolos vertybiniais popieriais apribojimus

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Vašingtonas įvedė naujas sankcijas Maskvai, pranešė Baltieji rūmai.

  Nuo birželio 14 dienos JAV finansų įstaigoms draudžiama tiesiogiai pirkti skolos vertybinius popierius iš Rusijos centrinio banko ir Finansų ministerijos, taip pat iš Nacionalinio turto fondo, patikslina RIA Novosti.

  Vašingtonas taip pat taikys apribojimus šešioms Rusijos technologijų įmonėms, kurios, anot jo, "remia Rusijos žvalgybos tarnybų kibernetinę programą".

  "Mes ir toliau ketiname patraukti Rusiją atsakomybėn už kenkėjišką veiklą kibernetinėje erdvėje, panašią į "SolarWinds" incidentą, naudodamiesi visomis prieinamomis priemonėmis", — sakoma dokumente.

  Taip pat sakoma, kad Rusijos užsienio žvalgybos tarnyba dalyvauja "didelio masto kibernetinio šnipinėjimo kampanijoje", naudodama "SolarWind".

  Be to, 32 įmonės ir Rusijos piliečiai buvo įtraukti į sankcijų sąrašą su užrašu "už kišimąsi į rinkimus". Tarp jų yra pirmasis prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Aleksejus Gromovas (kuriam jau taikomos sankcijos) ir Jevgenijaus Prigožino įmonės.

  "Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios užtikrinti mūsų sąjungininkų ir partnerių saugumą, mūsų pastangos skirtos dar kartą patvirtinti mūsų įsipareigojimą laikytis šio pagrindinio principo", — sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

  Be to, JAV valdžia išsiunčia dešimt Rusijos diplomatinės atstovybės Vašingtone narių. 

  Anksčiau Baidenas telefonu kalbėdamasis su Putinu pasiūlė surengti asmeninį susitikimą trečiojoje šalyje. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas paaiškino, kad Baidenas pasiūlė Putinui susitikti artimiausiomis savaitėmis. Pasak Rusijos lyderio atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, niekas neskubės rengti prezidentų susitikimo, svarbiausia, kad ši JAV iniciatyva koreliuoja su realiais reikalais.

  Pasak Fiodoro Lukjanovo, tarptautinio diskusijų klubo "Valdai" Plėtros ir paramos fondo mokslio darbo direktoriaus, Rusijos ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimas vis dar įmanomas, nes JAV linija Rusijos atžvilgiu nesikeičia kelerius metus. Jis priminė, kad buvęs JAV prezidentas Barakas Obama šią koncepciją elegantiškai pavadino "atrankiniu įsitraukimu" — kai JAV yra pasirengusios dirbti su Rusija ten, kur joms reikia ir yra naudinga, tačiau nesutaria viena su kita visais kitais klausimais.

  "Turiu pripažinti, kad mūsų šalis daugiau ar mažiau egzistavo kartu su šiuo modeliu. Kyla klausimas, ar Rusija ketina ateityje naudoti tokį modelį, ar ne. Amerikiečiams tai yra norma. Jie tiki, kad įmanoma vesti derybas, aptarti kai kurias temas, bet tuo pačiu metu bausti sankcijomis, įžeisti ir panašiai. "Nieko asmeniško", kaip sakoma", — sakė Lukjanovas.

  "The Wall Street Journal" duomenimis, išplėstinės antirusiškos JAV sankcijos bus taikomos tik įsigyjant naują valstybės skolą ir nepaveiks antrinės rinkos.

  Balandžio 14 dieną šaltinis Rusijos užsienio reikalų ministerijoje sakė, kad JAV ambasadorius Džonas Sulivanas buvo pakviestas pas Rusijos prezidento padėjėją Jurijų Ušakovą. Jam buvo pranešta, kad Maskva reaguos ryžtingai, jei JAV įves naujus apribojimus.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

  JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu. Be to, šalies valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. 

  Tegai:
  sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos