15:58 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lietuvos prezidento patarėjos Astos Skaisgirytės, Gitanas Nausėda visiškai palaiko Čekijos veiksmus

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Lietuvos valdžia kaip solidarumo su Čekija žingsnį svarsto galimybę išsiųsti Rusijos ambasados ​​Vilniuje darbuotojus iš respublikos. Pasak prezidento Gitano Nausėdos patarėjos Astos Skaisgirytės, šis klausimas yra svarstomas, praneša TASS su nuoroda į jos komentarą žiniasklaidai.

  "Dabar diplomatiniais kanalais su savo sąjungininkais tariamės, kaip solidarumą (Čekijai) geriausia būtų visiems kartu išreikšti. Prezidentas visiškai remia Čekijos veiksmus", — pareiškė Skaisgirytė.

  Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Janas Hamačekas pareiškė, kad 18 Rusijos diplomatų bus išsiųsti iš šalies ir per 48 valandas turi išvykti, o Čekijos policija įtraukė Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą į ieškomų asmenų sąrašą.

  Balandžio 18-osios vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones. Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad persona non grata paskelbti 20 ambasados ​​darbuotojų, kurie privalo išvykti iš šalies per 24 valandas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad pareiškimai apie Rusijos specialiųjų tarnybų prisidėjimą prie sprogimo Vrbeticoje yra absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

  Savo ruožtu Lietuvos URM vadovas Gabrielis Landsbergis išreiškė visišką paramą ir solidarumą Čekijai ir pažadėjo Lietuvos pagalbą Čekijos ambasadai Maskvoje bei galimybę svarstyti kitus solidarumo veiksmus.

  Dar šia tema

  Čekija paragino NATO paskelbti bendrą pareiškimą dėl Rusijos
  Ambasados Rusijoje darbas yra paralyžiuotas, pareiškė Čekijos URM vadovas
  Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos