11:35 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva nori palaikyti gerus santykius su visomis šalimis, tačiau kai kurios "be jokios priežasties kabinėjasi prie Rusijos". Šiame kontekste Rusijos vadovas priminė Kiplingo knygą "Mauglis"

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. JAV prezidento atstovė spaudai Džen Psaki pakomentavo Rusijos lyderio Vladimiro Putino žodžius apie Šerchaną ir šakalą Tabakį iš Kiplingo "Mauglio", kuriuos jis išsakė per savo pranešimą Federalinei asamblėjai, praneša RIA Novosti.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva nori palaikyti gerus santykius su visomis šalimis, tačiau kai kurios "be jokios priežasties kabinėjasi prie Rusijos". Šiame kontekste Rusijos vadovas priminė Kiplingo knygą "Mauglis".

  "Ir, žinoma, aplink juos nuolat sukiojasi maži Tabakiai, kaip ir aplink Šerchaną. Viskas yra kaip pas Kiplingą: jie loja, kad įsiteiktų savo suverenui", — atkreipė dėmesį Rusijos prezidentas.

  JAV prezidento atstovė spaudai Džen Psaki trumposios konferencijos Baltuosiuose rūmuose metu buvo paklausta, ar Vašingtonas asmeniškai priėmė šiuos Rusijos valstybės vadovo žodžius.

  "Nemanau, kad tai, ką sako prezidentas Putinas, mes priimame asmeniškai. Mes turime storą odą", — žurnalistams sakė Psaki.

  Per savo pranešimą Federalinei asamblėjai Rusijos vadovas taip pat sakė, kad šalies interesams prieštaraujančių provokacijų organizatoriai gailėsis to, ką padarė, "kaip jau seniai gailėjosi". Valstybės vadovas pažymėjo, kad Rusija turi savo interesų, kuriuos ji gina ir gins remdamasi tarptautine teise, kaip daro ir kitos valstybės. Jei kas nors atsisakys suprasti "šį akivaizdų dalyką" ir pasirinks egoistinį ir arogantišką toną, tada Maskva ras, kaip apginti savo poziciją.

  Pasak Rusijos prezidento, santykiuose su kitomis šalimis Rusija pati nustatys, kur eina vadinamoji "raudona linija". Putinas atkreipė dėmesį, kad Maskva elgiasi santūriai, "galima sakyti, kukliai, dažnai visai nereaguoja į nedraugiškus veiksmus ir tiesioginį įžūlumą".

  Dar šia tema

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Fedaralinę asamblėją
  "Sugebėjome užbėgti įvykiams už akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje
  Putinas pareiškė, kad Rusija gins savo interesus
  Tegai:
  JAV, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos