23:30 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Lietuvos ir Vokietijos atstovai aptarė ES ir užsienio politikos, taip pat Maskvos ir sąveikos su Kinija klausimus

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, konsultuodamasis su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Migeliu Bergeriu, sakė, kad Europos Sąjunga turėtų būti principinga su Rusija, praneša Lietuvos URM spaudos tarnyba.

  Trečiadienį šalys aptarė ES ir užsienio politikos klausimus. Jie sutiko, kad visos Europos atsakas į COVID-19 pandemiją yra geriausias įmanomas būdas ir kad reikia toliau dėti pastangas siekiant padidinti vakcinų gamybą ES, susitariant dėl ​​ekologiško sertifikato.

  Pranckevičius ir Bergeris paskelbė poreikį stiprinti Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą kovojant su dezinformacija.

  Per konsultacijas buvo atkreiptas dėmesys į Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu ir būtinybę reaguoti nedelsiant, jei to reikia.

  "Vilnius tikisi aukšto lygio Vokietijos atstovų dalyvavimo Vilniuje 2021 metų liepą rengiamoje Ukrainos reformų konferencijoje ir Ukrainos prezidento kuriamoje "Tarptautinėje Krymo platformoje". Kadangi Baltarusijoje padėtis ir toliau blogėja, būtina rengti tolesnes ES poveikio priemones Baltarusijos režimui", — pažymėjo jis.

  Vilniaus ir Berlyno atstovai taip pat atkreipė dėmesį į ES santykius su JAV, Kinija, ES prekybos susitarimų plėtrą, skaitmeninę darbotvarkę ir klimato politiką.

  Šiais metais Lietuva ir Vokietija mini diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

  Situacija Donbase

  Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pajėgos paskelbė, kad keturi kareiviai žuvo ir dar du buvo sužeisti per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų kaimo. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad netrukus aptars situaciją su Normandijos ketverto lyderiais. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą.

  NATO
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos apkaltino Kijevą įtampos skatinimu, saugumo pajėgų vykdomomis provokacijomis, ugnies atkūrimu. Taip pat DLR ir LLR paskelbė apie dešimčių Ukrainos karinės technikos vienetų aptikimą jų teritorijoje. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

  Savo ruožtu Rusija yra ne kartą pareiškusi, kad nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų subjektas.

  Tegai:
  Rusija, ES, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva

  Svarbiausios temos