22:44 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos URM teigimu, sprendimas dėl diplomatų išsiuntimo priimtas, koordinuojantis su Latvijos ir Estijos partneriais, siekiant išreikšti palaikymą Čekijai, kuri anksčiau Rusijos specialiąsias tarnybas apkaltino prisidėjimu prie sprogimų šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Lietuva priėmė sprendimą išsiųsti du Rusijos ambasados darbuotojus, praneša Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot ministerijos pranešimo, penktadienį, balandžio 23 dieną, į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas, jam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad kolegos iš Latvijos ir Estijos išsiuntė po vieną darbuotoją. Jis pridūrė, kad kalbėjosi ir su kitomis Europos valstybėmis dėl galimų jų diplomatų atšaukimų.

  Kalbėdamas apie Rusijos ambasadoje Lietuvoje dirbančius diplomatus, jis patikslino, kad abu turėjo diplomatinį rangą.

  Užsienio reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad Lietuva tokį sprendimą priėmė kaip solidarumo ženklą su Čekija, kuri anksčiau Rusijos specialiąsias tarnybas apkaltino prisidėjimu prie sprogimų šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais.

  Anksčiau Čekija iš šalies išsiuntė 18 Rusijos ambasados ​​darbuotojų. Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų persona non grata, pareiškusi, kad kaltinimai dėl sprogimo yra absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Praha kaip Rusijos atsaką į nedraugiškus veiksmus gavo tai, apie ką nesapnavo net košmare.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Lietuvos ambasada Maskvoje išreiškė pasirengimą padėti Čekijos ambasadai Rusijoje atlikti tas funkcijas, kurios galėtų sutrikti Maskvai nurodžius drastiškai sumažinti darbuotojų skaičių.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad situacija dėl tyrimo sandėliuose Čekijoje yra "marazminis paradas". Ji pasipiktino tuo, kad septynerius metus nebuvo skelbiama detalių, nebuvo įvardytos sprogimų sandėliuose priežastys ir kaltininkai.

  Dar šia tema

  Rusijos URM sprogimų Čekijoje tyrimą pavadino "marazminiu paradu"
  Kodėl Baidenui reikia išvaryti rusus iš Čekijos?
  Ambasados Rusijoje darbas yra paralyžiuotas, pareiškė Čekijos URM vadovas
  Landsbergis: Lietuva yra pasirengusi padėti Čekijai
  O apie dujotiekį "pamiršo": ekspertą nustebino Čekijos pretenzijos "Rosatom"
  Tegai:
  ambasadoriai, Estija, Latvija, Čekija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos