17:14 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Klausimą, kas Lietuvai turėtų atstovauti EVT, ėmė kelti valdantieji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, tačiau ne visi palaiko šią poziciją

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Dalyvavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) tvarką reikia reglamentuoti, mano užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. 

  "EVT tvarka kol kas nėra keičiama, tiesiog ji nėra niekaip reglamentuota. Klausimas, turbūt jūs sutiktumėte su manimi, kad tokios svarbos dalykai turi būti kaip nors teisiškai reglamentuojami, kad tai nebūtų kažkoks muzikinių kėdžių klausimas: kas pirmas atsisėdo, tas ant tos kėdės ir sėdės", — sakė Landsbergis.

  Anot jo, ši tvarka turėtų būti reguliuojama arba įstatymu, arba vyriausybės nutarimais, "ar kitaip kažkaip".

  "Visa kita yra vykstanti diskusija", — sakė jis.

  Iškart po Lietuvos įstojimo į ES aukščiausiojo lygio susitikimuose valstybei kurį laiką atstovavo ir prezidentas, ir ministras pirmininkas, tačiau per Nausėdos pirmtakės Dalios Grybauskaitės kadenciją buvo nusistovėjusi tradicija, pagal kurią tik prezidentas vykdavo į EVT susitikimus.

  Idėją apie tai, kad premjeras, o ne prezidentas turi atstovauti Lietuvai ES viršūnių susitikimuose, išsakė konservatorių atstovai. Jie mano, kad pandemijos metu ES viršūnių susitikimuose vyrauja klausimai, kurie priklauso Vyriausybės kompetencijai.

  Konservatorių iniciatyvos kritikai mano, kad valdančioji partija taiko dvigubus standartus. Lietuvos socialdemokratų partija pareiškė, kad nepalaikys iniciatyvos peržiūrėti atstovavimą respublikai Europos Vadovų Taryboje.

  Pats Nausėda teigė, kad šiandien nepriimtina prioritetą teikti atstovavimo Europos Vadovų Taryboje klausimui, nes į darbotvarkę turėtų būti įtraukti karantino, skiepijimo ir pagalbos išsaugant darbo vietas klausimai.

  Dar šia tema

  EVT parengiamojoje sesijoje Nausėda iškėlė santykių su Rusija klausimą
  EVT vadovas sušaukia aukščiausiojo lygio susitikimą padėčiai Baltarusijoje aptarti
  Konservatoriai spaudžia prezidentą dėl EVT. Ar Landsbergis pakartos Ušacko likimą?
  Šimonytė pažymėjo, kad jos dalyvavimas EVT kai kuriais atvejais būtų praktiškesnis
  Tegai:
  ES, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos