16:59 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ateinančią savaitę Armėnijoje, Gruzijoje ir Azerbaidžane viešėsiantis Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Sekmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis, rašo užsienio reikalų ministerija (URM).

  Rusijos ambasada Baltarusijoje
  © Sputnik / Александр Мазуркевич

  Ateinančią savaitę Armėnijoje, Gruzijoje ir Azerbaidžane viešėsiantis Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas.

  Ministro vizitas į Pietų Kaukazą "atspindi vieną esminių Lietuvos užsienio politikos prioritetų — dėmesį ES Rytų kaimynystei". Visos Pietų Kaukazo valstybės dalyvauja Rytų partnerystės iniciatyvoje, skirtoje sustiprinti ES ryšius su Rytų kaimynėmis, atsižvelgiant į šių šalių siekius ir ambicijų lygį.

  "Vizitą vertinu ne tik kaip svarbią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie šiose Rytų Partnerystės šalyse bei regione vykstančius procesus, bet ir kaip bandymą drauge apsibrėžti vienijančius elementus, kuriais ateityje remsimės tiek plėtodami dvišalius santykius, tiek ir geriau išnaudodami ES bei kitų tarptautinių organizacijų turimus instrumentus regione", — teigė Landsbergis.

  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM)

  Svarbiausios temos