22:05 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo prezidento patarėja, pagal Vienos konvenciją bet kurios sutarties vienašališkas nutraukimas yra tarptautinėje teisėje neskatinamas žingsnis

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Vienašališkas sutarties dėl sanatorijos "Belorus", kuriai taikomos ES sankcijos, nuosavybės su Minsku nutraukimas nepageidaujamas, pažymėjo prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

  "Vienašališkas sutarties nutraukimas būtų visiškai kraštutinis žingsnis, kurio griebtis galbūt būtų galima, jei visi kiti variantai pasirodytų neveiksmingi", — Skaisgirytę cituoja TASS

  Anot patarėjos, pagal Vienos konvenciją bet kurios sutarties vienašališkas nutraukimas yra tarptautinėje teisėje neskatinamas žingsnis. Tačiau ji sako nežinanti, ar Minskas sutiks aptarti sanatorijos nuosavybės klausimą.

  "Ilgalaikis sprendimas butų turtą perimti iš Baltarusijos, nes galbūt anomalija, kad Lietuvoje stovi pastatų kompleksas, kuris priklauso gretimos šalies prezidento administracijai", — pareiškė Skaisgirytė. 

  Pagal dvišalę sutartį Lietuva 1996 metais Baltarusijai perdavė sovietmečiu Druskininkuose pastatytą sanatoriją ir 99 metams išnuomojo žemės sklypą. Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Užsienio reikalų komitetų bendrame pirmadienio posėdyje nurodyta, kad Lietuvos vyriausybė turėtų pradėti derybas su Minsku dėl sanatorijos nuosavybės.

  Situacija su sanatorija "Belorus" 

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, tad darbuotojai liko be atlyginimų. Sanatorijoje Druskininkuose dirba beveik 400 žmonių, 350 yra Lietuvos piliečiai. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Darbuotojai surengė keletą protestų, kaltindami Lietuvos valdžią abejingumu jų problemoms. Kaip sprendimo variantą Lietuvos politikai siūlo perimti įstaigą į Lietuvos nuosavybę.

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Dar šia tema

  URM įvertino galimybę perpirkti "Belorus" sanatoriją iš Baltarusijos
  "Belorus" sanatorijos darbuotojai surengė protestą prie Lietuvos URM
  "Neatimkite darbo": "Belorus" sanatorijos atstovų akcija Lietuvoje
  "Belorus" darbuotojai registruojasi Užimtumo tarnyboje 
  Tegai:
  Sanatorija "Belorus"

  Svarbiausios temos