17:08 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Etikos komisija teigė negalinti konstatuoti, kad pareigos vengti interesų konflikto nesilaikęs ministras negalėjo būti apdovanotas pagal Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio elgesio, kai jis ginklu apdovanojo tuometinį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Sprendimas priimtas vienbalsiai, praneša VTEK spaudos tarnyba.

  Etikos komisija tyrė, ar Skvernelis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) nuostatų, kai pernai liepą ginklu apdovanojo Verygą, kuris pagal įstatymą negalėjo būti skatinamas.

  VPIDĮ nustato, kad jį pažeidusio asmens vienerius metus skatinti negalima, tačiau Veryga buvo padaręs tokį pažeidimą. Pernai sausį Etikos komisija buvo pripažinusi, jog jis pateko į interesų konfliktą, spręsdamas klausimus dėl Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų.

  Tų pačių metų liepą tuometinis premjeras už nuopelnus užtikrinant visuomenės saugumą apdovanojo sveikatos apsaugos ministrą pistoletu Glock 17. Tai buvo padaryta vadovaujantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatomis.

  Savo sprendime VTEK konstatavo, kad valstybės politikų skatinimas nereglamentuotas jokiuose teisės aktuose, todėl komisija negali vienareikšmiškai daryti išvados, kad skatinimo draudimas tiesiogiai taikytinas tirtuoju atveju. 

  Pasak komisijos, ji negalinti konstatuoti, kad pareigos vengti interesų konflikto nesilaikęs ministras negalėjo būti apdovanotas pagal Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą. 

  VTEK remiasi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, kad tuo atveju, kai norminiai aktai nenustato aiškios tvarkos, atsakomybė už tokios tvarkos pažeidimą negali būti taikoma.

  Dar šia tema

  Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
  Kas pasisavino "koronaviruso" pinigus?
  Anušauskas: ruošdamasi naujo poligono statyboms Skvernelio Vyriausybė padarė "klaidų"
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos