15:20 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dokumentas pasirašytas Varšuvos karališkųjų rūmų kieme, minint 230-ąsias Konstitucijos metines, kurios švenčiamos gegužės 3 dieną

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Ukrainos vadovais pasirašė paramos deklaraciją bendradarbiavimui ir demokratinių pokyčių siekiančioms šalims. Apie tai pranešė Prezidentūros kanceliarija.

  Dokumente pabrėžiama gegužės 3-iosios Konstitucijos svarba Lietuvos ir Lenkijos valstybėms ir istorijai.

  Президенты Литвы, Польши, Эстонии, Латвии и Украины подписали совместное заявление, 3 мая 2021 года
  © Photo : LRP
  Lietuvos, Lenkijos prezidentai Varšuvoje

  "Gegužės 3-iosios Konstitucija ir vėliau po jos ėję Lietuvos ir Lenkijos įžadai tapo Europos politinio, socialinio ir kultūrinio paveldo dalimi. Abiejų Tautų Respublika parodė Europai vienijimosi kelią, gerokai praaugusį savo laikmetį", — teigia Nausėda.

  Dokumente valstybių vadovai įsipareigojo remti regiono plėtrą laikantis pagrindinių demokratinių vertybių: pilietinių laisvių, nacionalinio suvereniteto, demokratijos, teisinės valstybės, lygybės ir solidarumo.

  "Vienijanti Europa turėtų išlikti atvira visoms šalims ir tautoms, turinčioms minėtas vertybes", — rašoma dokumente.

  Vadovai dar kartą patvirtino savo paramą ir paramą regiono valstybių ir jų piliečių siekiams skatinti laisvę, demokratiją ir žmogaus teises.

  "Mes tikime, kad tautų solidarumas yra esminis pagrindas formuoti valstybių stabilumą, plėtrą ir klestėjimą užtikrinančią regiono tvarką", — pabrėžiama deklaracijoje.

  Dokumentas buvo pasirašytas Varšuvos karališkųjų rūmų kieme, minint 230-ąsias Konstitucijos metines gegužės 3 dieną.

  Lietuva bando propaguoti "demokratines vertybes" tokiose Rytų partnerystės šalyse kaip Ukraina, Gruzija ir Moldova. Tuo tarpu, kalbant apie konkrečius pažadus ir veiksmus, visų pirma susijusius su Ukraina, Lietuvos valdžia vengia daryti tiesioginius pareiškimus.

  Tegai:
  Lenkija, Ukraina, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos