10:37 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1387
 • RUB72.5435
  Vladimiras Putinas. Archyvinė nuotrauka

  Putinas: kurkime bendradarbiavimo zoną nuo vandenyno iki vandenyno

  © Sputnik / Алексей Дружинин
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  103 0 0

  Rusijos prezidentas skelbė straipsnį Graikijos laikraštyje "Katimerini".

  VILNIUS, geg 26 — Sputnik. Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino nuomone, kad svarbus žingsnis turi būti "integracinių procesų Europoje ir Eurazijoje harmonizavimas".

  Putinas pabrėžė, kad bendradarbiavimas regione turi remtis "lygaus ir vieningo saugumo architektūra".

  Anot Putino, toks darbas yra ypač reikalaujamas šiuolaikinėmis sąlygomis, Europai susiduriant su augančia konkurencija iš kitų įtakos centrų pusės.

  Putinas priminė, kad neseniai Rusijos Soči mieste vykusiame Rusijos jubiliejiniame viršūnių susitikime Rusijos ir ASEAN šalys "kontruktyviai aptarė su partneriais aktualius tarptautinius klausimus, integracinių projektų perspektyvas ir bendradarbiavimo Azijos — Ramiojo vandenyno regione gilinimą".

  "Akivaizdu, kad užtikrinti "senajam kontinentui" garbingą vietą naujose tarptautinėse realijose galima tik sujungus visų Europos šalių, taip pat ir Rusijos, potencialus", — rašė Rusijos lyderis.

  Putinas pažymėjo, kad tarp Maskvos ir Europos Sąjungos nėra nesprendžiamų klausimų.

  "Norint sugrįžti į daugiaplanės partnerystės kelią, reikia tiktai atsisakyti logikos "žaisti į vienus vartus", atsižvelgiant į visų pusių nuomones ir interesus", — sakoma Putino straipsnyje.

  Rusijos prezidentas pridurė, kad kol kas iš Europos pusės nemato pasirengimo dialogui su Rusija.

  Svarbiausios temos