12:37 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Archyvinė nuotrauka

  Putinas gruodį lankysis Japonijoje

  © Sputnik/ Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  88 0 0

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodį lankysis Japonijoje, kur susitiks su ministru pirmininku Sindzo Abė. Šalių vadovai ketina aptarti seniai iškeltus jautrius tarptautinės problematikos klausimus.

  VILNIUS, rugp 31 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodį lankysis Japonijoje, nes Maskva ir Japonija siekia švelninti dėl ginčijamų salų priklausomybės nesibaigiančią nesantaiką, pranešė antradienį Kremlius.

  "Gruodį įvyks seniai atidėliojamas Putino vizitas į Japoniją", — sakė valstybės vadovo padėjėjas Jurijus Ušakovas žurnalistams.

  Tačiau konkrečias vizito datas Rusijos vyriausybė paskelbs, kai jos bus suderintos su Japonija.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Barakas Obama. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Михаил Климентьев

  Pasak Ušakovo, konkretūs šio vizito dienotvarkės klausimai bus aptarti Vladivostoke per Putino ir Japonijos ministro pirmininko Sinzo Abe (Sindzo Abės) susitikimą Rytų ekonomikos forumo užkulisiuose rugsėjo 2 dieną. Iš pradžių abiejų šalių lyderiai aptars dvišalių santykių plėtrą ir jautrius tarptautinės problematikos klausimus. Vėliau įvyks pasitarimas vadinamojo darbo stalo būdu; dalyvaus abiejų šalių ministrai ir verslo atstovai.

  Tokijo ir Maskvos santykius temdo ginčas, besitęsiantis nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kai Sovietų Sąjungos pajėgos užėmė keturias pietines Kurilų salas Ramiajame vandenyne, kurios Japonijoje vadinamos Šiaurės Teritorijomis. Dėl išliekančios įtampos abi šalys dar nėra pasirašiusios oficialios taikos sutarties, taip pat stringa dvišalė prekyba ir investicijos.

  Putinas pastarąjį kartą Japonijoje lankėsi 2005 metais.

  Po Abė apsilankymo Rusijoje gegužės mėnesį Kremlius pradėjo planuoti atsakomąjį Putino vizitą, kuris turėtų įvykti iki metų pabaigos, abiems šalims, iš pažiūros, norint atnaujinti derybas dėl teritorinio ginčo sprendimo.

  Tokijas, kuris yra artimas Vašingtono sąjungininkas, įvedė sankcijas Maskvai dėl įvykių Kryme ir neramumų Rytų Ukrainoje.

  Daug metų abiejų šalių lyderiai bandė išjudinti iš mirties taško dešimtmečius besitęsiantį ginčą dėl teritorijų, tačiau, atrodo, kad sutarimas vis dar yra sunkiai pasiekiamas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau šiais metais pareiškė, kad santykiuose su Japonija Rusija nori "judėti į priekį", bet nėra pasiruošusi daryti nuolaidų dėl "Antrojo pasaulinio karo rezultatų".

  Praėjusiais metais Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas supykdė Tokiją, kai apsilankė vienoje iš tų salų, kurioje gyvena apie 19 tūkstančių Rusijos piliečių.

  Dar šia tema

  Rusija ir Turkija sėkmingai pradėjo naują santykių etapą
  Putinas pratęsė maisto produktų embargą
  Putinas: Rusija bus patikima sąjungininkė islamiškajam pasauliui
  Putinas: kurkime bendradarbiavimo zoną nuo vandenyno iki vandenyno
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos