01:13 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Kremlis Maskvoje. Archyvinė nuotrauka

  Kremlius atsakė į Šteinmejerio žodžius apie Rusijos grįžimą į G8

  © Sputnik/ Наталья Селиверстова
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Maskva, reaguodama į Vokietijos užsienio reikalų ministro pasiūlytas sąlygas sugrįžti į G8, pareiškė, kad nesiruošia to daryti, nes yra visiškai patenkinta G20 formatu.

  VILNIUS, rugp 31 — Sputnik. Maskva yra visiškai patenkinta G20 formatu, kuris atspindi pajėgų išsidėstymą ir suteikia Rusijai maksimalias galimybes išreikšti savo potencialą, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  "Kas liečia "aštuntuko" problematiką, tai esmė tame, kad Maskva patenkinta "dvidešimtuko" formatu, kuris suteikia aiškų pagrindinių pasaulio ekonomikų vaizdą", — sakė Peskovas, paprašytas žurnalistų pakomentuoti Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Rusijos perspektyvas sugrįžti į G8.

  Ankščiau Vokietijos užsienio reikalų ministras Frank Walter Steinmeier (Frankas Valteris Šteinmejeris) interviu naujienų tinklui "Redaktions Netzwerk Deutschland" sakė, kad  Didžiojo septyneto" dalyviai pasirengę aptarti su Rusija jos grįžimą į G8 pažangos Donbaso ir Sirijos klausimų atveju. Vokietijos ministras pažymėjo, jog "aštuntukas" suinteresuotas nešalinti Rusijos iš "stambiausių pasaulio ekonomikų glaudaus derybų formato".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Barakas Obama. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Михаил Климентьев

  Ekonomiškai išsivysčiusių valstybių forumas nuo 1998 metų vienija Kanadą, Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Japoniją, Rusiją, Jungtinę Karalystę ir JAV, tačiau 2014 metais dėl įvykių Kryme klubo dalyviai priėmė sprendimą nevykti į susirinkimą Sočyje, o susirinko Briuselyje be Rusijos.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva nededa jokių pastangų grįžti į G8 ir nesiruošia to daryti.

  "Didysis dvidešimtukas", G20 apima stambiausių pasaulio ekonomikų valstybes. Kartu jos turi 85% pasaulio BVP, 75% pasaulio prekybos ir du trečdalius pasaulio gyventojų skaičiaus. G20 viršūnių susitikimas vyks rugsėjo 4-5 dienomis Hangdžou, Kinijoje.

  Dar šia tema

  Šteinmejeris: tarp Rusijos ir Vakarų konfrontacijos nėra
  Tuskas: Rusijos versija dėl įvykių Donbase ir Kryme nepatikima
  Putinas: kurkime bendradarbiavimo zoną nuo vandenyno iki vandenyno
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos