14:05 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Bankininkas ir nacionalizacija (16)
  108

  Maskvos Arbitražo teismas nesutiko su verslininko Antonovo, kuris bylinėjasi su Lietuva dėl bankrutavusio "Snoro" banko, prašymu apriboti nekilnojamojo turto Rusijoje perleidimą.

  VILNIUS, rug 27 — Sputnik. Maskvos arbitražo teismas atmetė buvusio didžiausio bankrutavusio banko "Snoras" akcininko Vladimiro Antonovo prašymą uždrausti perleisti ar registruoti nekilnojamąjį turtą, kuris buvo įkeistas bankui, pranešė BNS.

  Teismas pasirūpino trečiųjų asmenų teisėmis

  Antonovas, kuris yra pateikęs teismui apie 557 milijonų eurų ieškinį Lietuvai, prašė apriboti veiksmus su 20 negyvenamųjų pastatų Maskvoje, Peterburge, Jekaterinburge, Maskvos ir Kaliningrado srityse, 11 butų Maskvoje ir Pamaskvyje, gyvenamuoju namu Pamaskvio miestelyje Nikolina Gora, keturiais žemės sklypais Maskvos srityje ir Peterburge, pranešė naujienų agentūra Ria Novosti.

  Pasak teismo, tokios priemonės pažeistų trečiųjų asmenų teises.

  Maskvos teismas atmetė Antonovo prašymą laikinai registruoti šešiolikos "Snoro" nekilnojamojo turto objektų savininkų pasikeitimą ir dviejų žemės sklypų nuomos Maskvoje ir Maskvos srityje sutarčių nutraukimą.

  Ginčo objektas — nacionalizuotas bankas

  Maskvos arbitražo teismas rugsėjo 22 dieną iki spalio 24 dienos atidėjo Antonovo ieškinio Lietuvai išankstinį nagrinėjimą. Lietuva byloje nedalyvauja, pasinaudodama valstybės imunitetu, kurį garantuoja tarptautinė teisė.

  Teisingumo ministerija rugpjūčio 12 dieną gavo 557 milijonų eurų vertės Antonovo ieškinį prieš Lietuvą. Buvęs banko akcininkas Maskvos arbitražo teisme reikalauja iš Lietuvos virš 280 milijonų eurų už patirtą turtinę žalą bei virš 270 miilijonų — už žalą verslo reputacijai.

  Didžiosios Britanijos teismai pernai nusprendė tuo metu Londone gyvenusį Antonovą ir buvusį "Snoro" vadovą Raimondą Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji iš šios valstybės dingo ir dabar slapstosi Rusijoje. Tačiau prieš kelias dienas Baranauskas pareiškė, kad žada pasinaudoti Vladimiro Antonovo pavyzdžiu ir pateikti ieškinį Lietuvai, siekiant gauti kompensaciją už patirtą nuostolį.

  Temos:
  Bankininkas ir nacionalizacija (16)

  Dar šia tema

  Pusės mlrd vertės byla: Rusijos bankininkas prieš Lietuvos Valstybę

  Svarbiausios temos