00:32 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos Valstybės Dūmos posėdis. Archyvinė nuotrauka

  Rusijos Dūma reiškia nepasitenkinimą Sausio 13-osios byla

  © Sputnik/ Владимир Федоренко
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (22)
  11022

  Rusijos Valstybės Dūma ketina priimti dokumentą, kuriame bus išreikšta oficiali valstybės pozicija dėl Lietuvos iškeltų kaltinimų Rusijos piliečiams Sausio 13-osios byloje.

  VILNIUS, lapkr 3 — Sputnik. Lapkričio 9-ąją Rusijos Dūma plenarinio posėdžio metu ketina apsvarstyti pareiškimą dėl Sausio 13-osios bylos prieš Rusijos piliečius, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovą Leonidą Slickį.

  "Mes jau patvirtinome pareiškimo teksto projektą, kurį turėsime priimti lapkričio 9-ąją, dėl 1991 metų sausio 13-osios įvykių bylos, kurią šiuo metu nagrinėja Vilniaus apygardos teismas. Ten neteisėtai kaltinami ir Rusijos piliečiai", — sakė Sluckis.

  Anot jo, projektą jau palaikė "Vieningosios Rusijos" frakcija Dūmoje.

  Pareiškimo projekte tvirtinama, kad Lietuvos prokuratūros pozicija atrodo taip, jog Lietuva nukentėjo nuo Maskvos agresijos.

  Projekto autoriai mano, jog Lietuvos pozicija neatitinka nei teisėsaugos, nei politikos kriterijų.

  Dūmos deputatai laikosi nuomonės, jog Sausio 13 — osios įvykių byla yra politizuota. Jie taip pat pažymi, jog ir toliau rems Rusijos ir kitų šalių piliečius "taip vadinamojo sausio 13-osios byloje".

  Spalio pradžioje Vilniaus apygardos teismas sugrįžo prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimo. Spalio 3 dieną Rusijoje gyvenantys kaltinamieji Sausio 13-osios byloje išreiškė norą dalyvauti procese.

  Šiemet sukako 25 metai nuo Sausio 13-osios nakties, kai dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato buvo nužudyta 14 civilių.

  Dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiami 65 asmenys, byla teisme pradėta nagrinėti šių metų sausį. Savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi tai yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Visi kaltinamieji, išskyrus du, teisiami už akių. 1999 metais Sausio 13-osios byloje dėl antivalstybinių organizacijų kūrimo ir kitų nusikaltimų anksčiau kalėti buvo nuteisti šeši asmenys.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (22)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada: Medininkų žudynių byla — politizuota
  Teismas pripažino kaltais Rusijos piliečius dėl Medininkų žudynių
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos