12:27 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  233

  Rusijos užsienio reikalų ministerija žada griežtai atsakyti Lietuvai už draudimą nevyriausybinių organizacijų atstovams įvažiuoti į šalį.

  VILNIUS, gruod 23 — Sputnik. Maskva neketina palikti be atsakymo Lietuvos valdžios sprendimo neįleisti į šalį Rusijos nevyriausybinių organizacijų atstovų. Apie tai pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, pranešė RIA Novosti.

  Zacharova pranešėa pie tai, kad gruodžio 15 dieną Lietuvos pasieniečiai uždraudė Rusijos tėvynainių teisių gynimo ir paramos fondo atstovams įvažiuoti į šalį.

  Rusai tvirtina, kad jų neįleido dėl "grėsmės nacionaliniam saugumui".

  "Mes labai apgailestaujame, kad rusofobijos idėjų persekiojama Lietuvos valdžia labai jautriai suvokia Rusijos nevyriausybinių organizacijų kontaktus su tautiečiais ir yra pasiruošusi sutrukdyti bet kokiems renginiams", — atsakė Zacharova į žurnalistų klausimą.

  Ji teigia, kad "eilinis antirusiškas Vilniaus išsišokimas" turės įtakos ir be to įtemptiems Rusijos ir Lietuvos santykiams.

  Anksčiau Lietuva uždraudė Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjams atvykti į tarptautinę konferenciją.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014-aisiais metais. Iš pradžių ES šalys įvedė sankcijas prieš fizinius asmenis, o vėliau pradėjo vykdyti suvaržymo politiką prieš Rusijos ekonomikos šakas.

  ES paskelbė sankcijas Rusijai po 2014-ųjų metų liepą įvykusio incidento, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas. Rusija paskelbė atsakomąsias sankcijas ir apribojo maisto prekių importą iš ES šalių.

  Dar šia tema

  Nukritę iš kitos planetos — Putinas apie teisėjų neįleidimą į Lietuvą
  Gazmanovas neįleistas į Lietuvą
  Linkevičius paaiškino, kodėl Gazmanovo neįleido į Lietuvą
  Tegai:
  nevyriausybinė organizacija, Rusijos tėvynainių teisių gynimo ir paramos fondas, Rusija

  Svarbiausios temos