06:16 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  118

  Rusijos užsienio reikalų ministerija įsitikinusi, kad naujos JAV paskelbtos ekonominės sankcijos daugiausiai kenkia Amerikai.

  VILNIUS, gruod 24 — Sputnik. Naujos antirusiškos JAV prezidento Barack Obama (Barako Obamos) administracijos sankcijos kenkia savo šaliai, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM).

  "Eilinis — antras per tris dienas — Amerios sankcijų pries Rusiją pratęsimas, kuomet kruvini išpuoliai Ankaroje ir Berlyne, atrodo, turėtų sutelkti sveiko proto žmones priešintis teroro grėsmėms, signalizuoja apie visišką Vašingtono realybės jausmo praradimą", — rašoma Rusijos URM pranešime.

  Pranešime pabrėžiama, kad pastaruoju metu Barako Obamos administracija taip entuziastingai ieškojo būdų, kaip pakenkti Rusijai, kad nieko kito iš jos ir nebuvo laukiama.

  "Tokie neprotingi žingsniai kenkia JAV, kieno įvaizdis blogėja net tų žmonių akyse, kurie nesidomi politika", — rašoma Rusijos URM komentare.

  Penktadienį JAV išplėtė Rusijos sankcijų sąrašą dėl Ukrainos. Į sąrašą pateko 23 Rusijos įmonės: Krymo geležinkeliai ir uostai, Rusijos tyrimų institucijos ir bendruomenės.

  ES vėliava. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  JAV finansų ministerijos pranešime dėl sankcijų sąrašo išplėtimo pabrėžiama, kad minimos organizacijos "prieštarauja JAV interesams nacionalinio saugumo ir užsienio politikos srityse".

  Tą pačią dieną Amerikos finansų ministerija įjungė į Rusijos sankcijų sąrašą dėl Sirijos banko "Tempbank" vadovus.

  Anksčiau šią savaitę JAV finansų ministerija išplėtė apribojimus prieš Rusijos įmones ir fizinius asmenis dėl Ukrainos situacijos. Į sąrašą pateko septyni Rusijos piliečiai, aštuonios bendruomenės ir du tanklaiviai — "Maršalas Žukovas" ir "Stalingradas".

  Kremlius teigia, kad labai absurdiška sieti sankcijas ir Minsko susitarimų vykdymą, nes "Rusija nėra Ukrainos konflikto pusė ir jo reguliavimo susitarimų subjektu". 

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  ES vadovų susitikimas: asociacija su Ukraina ir sankcijos prieš Rusiją
  JAV įvardino pagrindinę 2017 metų grėsmę: įtampa santykiuose su Rusija
  Merkel ir Holandas palaiko sankcijas prieš Rusiją
  JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą
  Tegai:
  sankcijos, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Barakas Obama, Rusija

  Svarbiausios temos