15:46 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tu-154 katastrofa (19)
  145

  Be įgulos lėktuvo borte buvo 84 keleiviai, tarp jų ir Jelizaveta Glinka, kuri į Siriją gabeno medikamentus skirtus sunkiai sergantiems vaikams ir suaugusiems.

  VILNIUS, gruod 25 — Sputnik. Sekmadienio rytą į Juodąją jūrą nukritusiame Rusijos gynybos ministerijos lėktuve Tu-154 buvo fondo "Teisingoji pagalba" vadovė Jelizaveta Glinka, geriau žinoma kaip daktarė Liza, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Žmogaus teisių tarybos vadovą Michailą Fedotovą.

  Tragedija įvyko ankstų sekmadienio rytą: Rusijos Federacijos gynybos ministerijos lėktuvas Tu-154, dingęs Sočio rajone, nukrito į Juodąją jūrą. Lėktuvo borte, paskutiniais duomenimis, buvo 92 žmonės, tarp kurių aštuoni įgulos nariai ir 84 keleiviai. Tarp aukų — kariškiai, federalinių televizijos kanalų žurnalistai, Aleksandrovo dainų ir šokių ansambio artistai, labdaros fondo "Teisingoji pagalba" vadovė Jelizaveta Glinka.

  Daktarė Liza — dangaus siųsta geradarė

  "Mes iki paskutinės minutės tikėjomės stebuklo. Ji pati buvo stebuklas, dangaus siųsta geradarė", — rašo Tarybos vadovas.

  Pasak Fedotovo, jis taip pat planavo skristi kartu su Glinka.

  "Aš žinojau, kad ji turėjo skristi. Be to, mes ketinome skristi kratu, bet, deje, leido tik jai. Ir aš žinau, kad ji skrido ten nuvežti medikamentus. Tai ne ekskursija, ne pramoginė kelionė, ji gabeno medikamentus į Latakijos universitetinę ligoninę", — pasakė Fedotovas.

  Glinka pastaruosius dvejus metus dažnai būdavo Sirijoje — ten ji padėdavo pristatyti ir paskirstyti vaistus ir medicinos pagalbą civiliems gyventojams. Pagal išsilavinimą Glinka gydytoja- reanimatologė. 1999 metais Kijeve ji įkūrė pirmąjį hospisą prie onkologinės ligoninės, o pastaruosius devynerius metus dirbo Maskvoje.

  Daktarė Liza įkūrė labdaros fondo "Teisingoji pagalba" ir asmeniškai praktiškai kasdien teikė paliatyviąją medicinos pagalbą, maitino benamius, rengė, teikė jiems prieglaudą. Už labdaros ir medicininę veiklą Glinka gavo daugybę Rusijos ir tarptautinių apdovanojimų — tarp jų Draugystės ordiną ir Rusijos Valstyvinę premiją. Daktarei Lizai buvo 54 metai. 

  Sputnik išreiškia gilią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems. 

  Temos:
  Tu-154 katastrofa (19)

  Dar šia tema

  Kolumbijoje sudužo lėktuvas su Brazilijos futbolininkais
  Europa ketina tęsti Malazijos lainerio tragedijos tyrimą
  Iš radarų dingęs lėktuvas nukrito į Viduržemio jūrą
  Tegai:
  Tu-154, avarija, Sočis, Rusija

  Svarbiausios temos