07:48 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Nusikaltėliui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo.

  VILNIUS, gruod 27 — Sputnik. Rusijos pilietis Chabarovsko srities gyventojas kaltinamas neteisėtu pinigų pervedimu į Latviją. Rusijos teisėsauga įtaria 1,2 milijardų rublių (15,7 milijonų eurų) "plovimą", šiuo metu prieš kaltinamąjį iškelta baudžiamoji byla, praneša Sputnik Latvija.

  "Chabarovsko muitinė iškėlė baudžiamąją bylą pagal Rusijos Baudžiamojo kodekso straipsnį "valiutų operacijų vykdymas dėl pinigų pervedimo į nerezidento sąskaitą, naudojant suklastotus dokumentus". Rusijos pilietis, kuriam iškelta byla, kaltinamas neteisėtu 1,2 milijardų rublių pervedimu į Latviją", — rašoma muitinės pranešime.

  Institucijos atstovai patikslino, kad vyras įsteigė įmonę, kurią užregistravo savo pažistamos vardu.  Muitinės duomenimis, moteris už tam tikrą pinigų sumą turėjo pasirašinėti dokumentus, tarp kurių buvo ir krovinių ekspedicijos sutartis su Latvijos įmone.

  "Pagal sutartį buvo išduotas sandorio pasas, ir per pastaruosius penkis mėnesius įmonės vardu į užsienio sąskaitą 101 kartą buvo pervesti 21,38 milijonų JAV dolerių, tai sudarė 1,2 milijardų Rusijos rublių. Tačiau šiuo laikotarpiu įmonė neteikė logistikos paslaugų", — praneša muitinė.

  Pagal Rusijos įstatymo 19 straipsnį "Dėl valiutos reguliavimo ir kontrolės", tuo atveju, jeigu įmonė laiku neįvykdė įsipareigojimų, pinigai turėjo būti grąžinti į įmonės sąskaitą, tačiau, muitinės duomenimis, to neįvyko.

  Sankcijos pagal šį straipsnį numato dešimt metų laisvės atėmimo.

  Dar šia tema

  Rusijoje sulaikytas lietuvis su 350 kg hašišo
  Tegai:
  valiuta, finansų nusikaltimai, Rusija

  Svarbiausios temos