17:14 2018 Vasario 21
Vilnius-6°C
Tiesioginis eteris
  Tu-154 lėktuvo katastrofos paieškos darbai. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Tu-154 katastrofos priežastys bus nustatytos po dviejų savaičių

  © Sputnik/ Нина Зотина
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tu-154 katastrofa (19)
  1711

  Rusijos lėktuvo Tu-154 katastrofą tiriantys žmonės tikisi, kad tiksliai įvardinti žlugimo priežastis bus galima po dviejų savaičių.

  VILNIUS, gruod 27 — Sputnik. Naujienų agentūros "Interfax" šaltinis pareiškė, kad tikslios į Juodąją jūrą nukritusio rusų lėktuvo Tu-154 katastrofos priežastys bus nustatytos per maždaug dvi savaites, praneša BNS.

  "Tu-154 sudužimo Juodojoje jūroje priežastims nustatyti prireiks dviejų savaičių. Iškėlus į paviršių vieną savirašį, šiuo atveju — naudingesnį specialistams, situacija gali paaiškėti ir kiek anksčiau", — sakė agentūros informatorius.

  Pasak jo, antradienį iškelta juodoji dėžė, fiksavusi skrydžio ir orlaivio sistemų parametrus, atsakys į daugelį klausimų.

  "Iššifravę visus tuos duomenis, ekspertai galės nustatyti aviakatastrofos priežastis", — sakė šaltinis.

  Gelbėjimo operacija Juodojoje jūroje. Nuotrauka iš įvykio vietos
  Пресс-служба МЧС РФ

  Pasak jo, antroje juodojoje dėžėje fiksuojami orlaivio ekipažo pokalbiai.

  "Kaip rodo patirtis, šie įrašai nelabai padeda tiriant avarijos priežastis. Dažniausiai tai būna emocingi žodžiai, sakomi esant kritiškoms situacijoms. Jie svarbūs vertinant ekipažo veiksmų teisingumą", — sakė šaltinis.

  Komentuodamas žiniasklaidoje pasirodžius pranešimus apie galimai neadekvačius Tu-154 pilotų veiksmus, kai esą buvo smarkiai pakeltas lėktuvo priekis, šaltinis paaiškino, kad kalbama apie ekipažo bandymą nutupdyti orlaivį ant vandens.

  "Pilotai greičiausiai suprato, kad dėl kažkokių priežasčių lėktuvas negali pakilti, ir priėmė sprendimą leistis ant vandens, todėl ėmė kelti lėktuvo priekį, kad sklandžiai nutūptų ant vandens paviršiaus. Tačiau jie neturėjo jokių šansų, nes lėktuvas tam buvo per sunkus", — nurodė jis.

  Atrastos trys lėktuvo dėžės

  Per paieškos operaciją Juodojoje jūroje buvo nustatyta visų trijų sudužusio Rusijos gynybos ministerijos lėktuvo Tu-154 juodųjų dėžių buvimo vieta.

  "(Skrydžio) parametrų savirašis jau iškeltas į paviršių ir išsiųstas į vieną iš Gynybos ministerijos oro pajėgų tyrimų institutų, kur bus iššifruotas. Rasti visi pagrindiniai lėktuvo elementai, taip pat nustatyta dar dviejų lėktuve buvusių savirašių buvimo vieta", — sakė šaltinis operatyviniame štabe netoli tragedijos vietos.

  Jis nurodė, kad artimiausiu metu bus pradėta rastų juodųjų dėžių iškėlimo į paviršių operaciją. Savirašiai Gynybos ministerijos laivu bus operatyviai atplukdyti į krantą ir pristatyti į Maskvą tolesniems tyrimams.

  Anot šaltinio, du savirašiai buvo lėktuvo gale, o vienas — priekyje.

  Gynybos ministerijos lėktuvas Tu-154, kuris skrido į Siriją, sekmadienį ryte nukrito į Juodąją jūrą netoli Sočio. Juo skrido 92 žmonės: aštuoni įgulos nariai ir 84 keleiviai, tarp jų — kariškiai, žurnalistai, Aleksandrovo vardo dainų ir šokių ansamblis, fondo "Spravedlivaja pomošč" vadovė Jelizaveta Glinka.

  Lėktuvas iš radiolokatorių ekranų dingo kelios minutės po pakilimo iš Sočio.

  Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
  © Sputnik/
  Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
  Temos:
  Tu-154 katastrofa (19)

  Dar šia tema

  Žmonės pagerbė žuvusius lėktuvo Tu-154 keleivius
  Kadrai iš lėktuvo Tu-154 katastrofos vietos
  Tegai:
  Tu-154, avarija, lėktuvas, Sočis, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos