18:49 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)
  97

  Nors Rusijos prezidentas skelbia, kad neketina išsiūsti iš šalies Amerikos diplomatus, kai kuriems Dūmos deputatams vis dar kelia susirūpinimą tokio žingsnio būtinumas.

  VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Evgenijus Fedorovas pateikė užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui prašymą apsvarstyti klausimą dėl 12 Amerikos diplomatų išsiuntimo iš Rusijos, praneša RIA Novosti.

  Anot  deputato, šie žmonės kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui.

  "Tuo atveju, kai JAV skelbia vis naujas ir naujas sankcijas Rusijai, kai kurių Amerikos diplomatijos darbuotojų veikla kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui bei trukdo tinkamam socialiniam, politiniam ir inovatyviam šalies vystymuisi", — rašoma prašyme.

  Diplomatai, kuriuos įvardija Fedorovas, jo nuomone, pastoviai susitikinėja su taip vadinamos penktosios kolonos atstovais ir JAV "įtakos agentais".

  "Jų veiksmai sukelia daug protesto akcijų", — pabrėžiama deputato prašyme.

  JAV prezidento Barak Obama (Barako Obamos) administracija atsakė Maskvai dėl jos kišimosi į prezidento rinkimus, paskelbdama griežtas sankcijas dviem Rusijos žvalgybos agentūroms, išsiųsdama 35 rusų agentus ir uždarydama du Rusijai priklausančius pastatus JAV teritorijoje.

  JAV skelbia, kad dvi Rusijos žvalgybos grupės įsilaužė į JAV partijos serverius 2015 ir 2016 metais, siekiant užtikrinti Donald Trump (Donaldo Trampo) pergalę rinkimuose.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva, atsakydama į JAV sankcijas, neišsiųs Amerikos diplomatų iš šalies.

  Tačiau Maskva pasilieka sau teisę surengti atsakomąsias priemones. Anot Putino, Obamos veiksmai yra "provokacijos žingsniai, nukreipti į tolimesnį JAV ir Rusijos santykių griovimą".

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (277)

  Dar šia tema

  Rusijos URM: mokyklos uždarymas — melas
  CNN paskelbė apie pirmas Rusijos atsakomąsias sankcijas
  Rusijos URM: naujos Obamos administracijos sankcijos kenkia JAV
  Tegai:
  diplomatija, sankcijos, Valstybės Dūma, Evgenijus Fedorovas, Barakas Obama, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos