03:37 2018 Vasario 26
Vilnius-19°C
Tiesioginis eteris
  JAV karinė technika. Archyvinė nuotrauka

  Įstatymų leidėjas: JAV tankai Europoje nepaveiks Rusijos

  AFP / PATRIK STOLLARZ
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (146)
  16132

  Anot Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo Andrejaus Krasovo, Rusijai nebūtina imtis papildomų priemonių dėl JAV tankų atgabenimo į ES.

  VILNIUS, saus 8 - Sputnik. JAV tankų brigados dislokavimas Europoje sutrikdys pajėgų pusiausvyrą, bet dėl šio Vašingtono žingsnio Maskvai nebūtina imtis kokių nors papildomų priemonių, šeštadienį pareiškė Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Andrejus Krasovas, praneša BNS.

  "Savaime suprantama, kad JAV tankų atvykimas į Europą sukelia dam tikrą pajėgų Europoje disbalansą. Į tai reikia atsižvelgti, bet nemanau, kad reikia imtis kokių nors priemonių", — Krasovas sakė naujienų agentūrai "Interfax".

  "Tai kadenciją baigiančios JAV administracijos ir prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) "naujametinė dovanėlė". Ta pati administracija nesiruošė įgyvendinti (dvišalių santykių) perkrovimo, tik įprato žvanginti ginklais", — pridūrė įstatymų leidėjas.

  Pasak Krasovo, Maskvai dabar geriausia tęsti dabartinę politiką: stiprinti savo ginkluotąsias pajėgas, gerinti jų kovinę parengtį ir vystyti gynybos pramonės komplekso įmones.

  Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC penktadienį pranešė, kad Vokietijos Brėmerhafeno uostą pradėtas šimtų tankų, savaeigių pabūklų ir kitų karinių mašinų, atplukdytų iš Jungtinių Valstijų, iškrovimas.

  Pranešime sakoma, kad ši amerikiečių tankų brigados perkėlimo į Europą operacija yra didžiausia nuo Šaltojo karo pabaigos. Artimiausiomis dienomis atgabenta karinė technika bus geležinkeliais vežama į dislokavimo vietas Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

  Į Vokietiją taip pat atvyks 3,5 tūkstančio amerikiečių 4-osios pėstininkų divizijos karių iš Fort Karsono bazės Kolorade.

  Karinės technikos ir karių atvykimas žymi naujo etapo pradžią įgyvendinant operaciją "Atlantic Resolve" (Atlantinis ryžtas), rašo BBC. Pagal šį planą numatoma nuolat Europoje laikyti JAV šarvuotosios brigados dydžio pajėgas ir rotuoti jas kas devynis mėnesius.

  Naujai atsiųstos pajėgos pirmiausiai susirinks Lenkijoje ir vėliau bus paskirstytos septyniose šalyse nuo Estijos iki Bulgarijos, o jų štabas įsikurs Vokietijoje.

  Be to, JAV, Britanija, Vokietija ir Kanada šiemet į Estija, Latvija, Lietuvą ir Lenkiją taip pat pasiųs keturis batalionus, iš viso apie keturis tūkstančius karių — po vieną į kiekvieną šalį.

  Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

  Iš pradžių buvo planuojama, kad amerikiečių kariai į Europą atvyks sausio pabaigoje, tačiau prezidentas Obama paspartino procesą, kad jo įpėdinis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), perimsiantis valdžią sausio 20-ąją, negalėtų jo sustabdyti.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą. Nuolatinis sąjungininkų bataliono buvimas kainuos Lietuvai 5,8 milijonų eurų. 2017 metų biudžeto asignavimai, palyginti su 2016 metais, kitąmet labiausiai didėja gynybos sričiai — beveik 160 milijonų eurų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (146)

  Dar šia tema

  Udalcovas apie Lietuvos militarizavimą: karinės psichozės kurstymas
  Stoltenbergo teigimu NATO reaguoja į Rusijos veiksmus apgalvotai ir atsakingai
  Tegai:
  tankas, kariai, NATO, Andrejus Krasovas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos