02:00 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  170

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigia, kad be susipažinimo su NATO planais nėra galimybės "Iskander" raketų kompleksus išvežti iš Kaliningrado srities.

  VILNIUS, saus 21 - Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad nėra galimybės išvežti iš Kaliningrado "Iskander" raketų kompleksų, kol ten lieka NATO raketos, praneša RIA Novosti.

  "Negalima paprastai pašalinti  raketų iš Kaliningrado, nežinant, ar priešraketinio prieš Rusiją skirto komplekso sukūrimo planai bus panaikinti Europos kontinente", — sakė Peskovas.

  Anksčiau Lenkijos valdžia ne vieną kartą teigė, kad egzistuoja "Rusijos grėsmė" dėl pajėgų dislokavimo Kaliningrado srityje. Rusijos gynybos ministerija patvirtino žiniasklaidos pranešimus apie mobilųjų "Iskander-M" raketinių kompleksų perdislokavimą į Kaliningrado sritį.

  Rusijos gynybos ministerijos oficialus atstovas Igoris Konašenkovas paaiškino, kad tai mobilusis kompleksas, ir raketinė kariuomenė tobulina parengtį. Anot Konašenkovo, "niekas ypatingai neslėpė komplekso transportavimo", maža to, "vienas "Iskander" buvo specialiai išstatytas po praskrendančiu Amerikos žvalgybos palydovu, kad patikslintų šito kosminio aparato darbo parametrus".

  Pareiškimai dėl neva egzistuojančios iš Rusijos pusės grėsmės Baltijos šalims ir Lenkijai ne vieną kartą buvo girdimi ir anksčiau, nors Maskva pabrėždavo, kad Rusija niekada nepuls NATO šalių.

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neturi planų pulti ką nors, bet paprastai pasinaudoja proga, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų šalia Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Dmitrijus Kiseliovas: rusofobijos priepuoliai su laiku praeina
  NI papasakojo, kodėl NATO "labiausiai" bijo Karaliaučiaus
  Suomija nesijaudina dėl Rusijos raketų kompleksų Baltijos jūros regione
  Tegai:
  "Iskander" raketų kompleksai Kaliningrade, Iskander, "Rusijos grėsmė", NATO, Dmitrijus Peskovas, Rusija

  Svarbiausios temos