06:49 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (144)
  180

  Šiandien Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pareiškė, kad Rusijos meninis filmas "Vikingas" yra politinis projektas ir gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  VILNIUS, saus 24 — Sputnik, Lev Ryžkov. Sputnik paprašė meninio filmo "Vikingas" režisierių Andrejų Kravčiuką pakomentuoti šį Seimo deputatės pareiškimą.

  Apie Lietuvos parlamentarų pasipiktinimą dėl savo filmo režisierius sužinojo iš mūsų ir iš pradžių labai nustebo. 

  "Man keista girdėti tokius komentarus, — pasakė režisierius. — Kadangi filmas "Vikingas" jokiu atveju nebuvo ir nėra politinis užsakymas ir nelydi nei valstybės, nei kokios nors kitos politikos, kad keltų kokią nors grėsmę bet kuriai šaliai. Mes kalbame apie X amžių, apie Kijevo Rusią, apie kunigaikštį Vladimirą, kuris priėmė stačiatikių tikėjimą. Kaip tai gali padaryti žalą Lietuvos Valstybei — nesuprantu».

  Viena iš deputatės pretenzijų — filmas "siekia pateisinti Krymo, Ukrainos valstybės teritorijos dalies, aneksiją ir per atitinkamą naratyvą visuomenės sąmonėje įtvirtinti "istorinį ir teisėtą" Krymo priklausymą Rusijai".

  "Taip, kunigaikštis Vladimiras filme apgulė miestą Korsun, — patvirtino režisierius. — Tačiau apie tai minima ir kronikose. O vėliau kunigaikštis Vladimiras šį miestą grąžino Vizantijai. Todėl — labai keista girdėti šias pretenzijas".

  Andrejų Kravčiuką pasiekė informacija, kad "Vikingas" yra rodomas Lietuvos kino teatruose, ir gana sėkmingai.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (144)

  Dar šia tema

  Sukurk šventinę nuotaiką kartu su filmų naujovėmis
  Lietuviškas kinas: 2016-jųjų pasiekimai ir ateities planai
  Filmas "Nuo Lietuvos nepabėgsi" laukia žiūrovų internete
  Tegai:
  filmas, Vikingas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Andrejus Kravčiuko, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Maskva, Rusija

  Svarbiausios temos