04:10 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Rusijos politikas teigia, kad valdžia imasi papildomų priemonių, siekiant užtikrinti, kad iš Baltarusijos į Rusiją neatvyktų ekstremistai.

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Rusija nusprendė sustiprinti pasienio saugumą dėl Baltarusijos sprendimo leisti užsieniečiams be vizos būti šalyje penkias dienas, pranešė Sputnik Baltarusija su nuoroda į FSB generolą, Federacijų Tarybos tarptautinio komiteto vadovo pavaduotoją Vladimirą Džabarovą.

  Pasienio kontrolės zonos bus nustatytos Smolensko, Briansko ir Pskovo srityse ir pradės veikti vasario 7 dieną.

  "Sprendimas įvesti kontrolę Baltarusijos pasienyje susietas su Minsko sprendimu nuo vasario mėnesio leisti užsieniečiams iš 80 šalių atvykti penkioms dienoms be vizos", — sakė Džabarovas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija patenkinta bendromis Rusijos- Baltarusijos jungtinės valstybės pastangomis, siekiant užtikrinti pasienio saugumą, tačiau Baltarusija priėmė minėtą sprendimą be perspėjimo.

  Anot Džabarovo, "atsižvelgiant į kontrteroristinę Rusijos kovą, priimtos papildomos saugumo priemonės, siekiant neįleisti į Rusiją ekstremistų ir tų, kurie gali įvykdyti teroro išpuolį".

  Baltarusijos bevizis režimas (penkioms dienoms per Minsko Nacionalinį oro uostą) įsigaliojo nuo vasario pradžios užsieniečiams iš Europos, Indonezijos, Brazilijos, Japonijos, JAV ir kitų šalių.

  Anksčiau Minskas teigė, kad sprendimas buvo suderintas su Maskva.

  Dar šia tema

  Kaliningrado sritis gali padėti Lietuvai pastatyti tvorą pasienyje
  Baltarusis sukėlė skandalą Lietuvos pasienyje
  Kremliuje išreiškė susirūpinimą dėl "turbulencijos" Rusijos pasienyje
  Tegai:
  bevizė tvarka, pasienis, FSB, Rusija

  Svarbiausios temos