05:46 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  56

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paaiškino, kokiu tikslu Rusijai prireikė įvesti maisto produktų embargą, atsakant į ES sankcijas.

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Rusijos maisto produktų embargas, paskelbtas Europos Sąjungoms šalims, yra atsakomoji ir būtina priemonė, siekiant išvengti nesąžiningos konkurencijos iš ES gamintojų pusės, Briuseliui paskelbus sankcijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pranešimą.

  Europos Sąjungos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Mes paskelbėme sankcijas kaip kontrpriemonę dėl vieno paprasto dalyko. Europos sankcijos apriboja mūsų bankų galimybes gauti paskolas žemės ūkio finansavimui, kas reikštų, kad ES ūkininkai Rusijos rinkoje patektų į nesąžiningos konkurencijos sąlygas. Mes privalėjome viską padaryti sąžiningai. Štai ir viskas.", — pareiškė Lavrovas interviu Australijos žurnalui "Profil".

  Atsakydamas į klausimą, kokiomis sąlygomis Rusija atšauks ES apribojimo priemones, ministras pareiškė, kad šis klausimas "neturėtų būti adresuotas man".

  "Ne mes buvome sankcijų iniciatoriais, ne mums jas atšaukti", — priminė Lavrovas.

  Rusijos ir Vakarų valstybių santykiai pablogėjo dėl Ukrainos ir Krymo situacijos. 2014 metų liepos pabaigoje ES ir JAV pradėjo skelbti sankcijas ne tik atskiriems fiziniams asmenims ir įmonėms, bet ir Rusijos ekonomikos sektoriams. Atsakydama į sankcijas Rusija apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  CNN paskelbė apie pirmas Rusijos atsakomąsias sankcijas
  Trampas: susitarus su Rusija, sankcijos nereikalingos
  JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus
  Tegai:
  sankcijos, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos