07:52 2018 Birželio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1648
 • RUB73.5314
  Dmitrijaus Peskovas, archyvinė nuotrauka

  Peskovas: mes raginame ir Hagą, ir Ankarą parodyti santūrumą

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  1322

  Nyderlandų valdžia neįleido į šalį lėktuvo su Turkijos URM vadovu, kuris planavo šeštadienį apsilankyti mitinge Roterdame, o taip pat palydėjo iš šalies Turkijos šeimos reikalų ministrą

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Turkijai ir Nyderlandams nereikalingi tarpininkai sureguliuojant įtampą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo pareiškimą.

  "Kalbant apie konfliktinę situaciją tarp Turkijos ir Nyderlandų, žinoma, mes raginame ir Hagą, ir Ankarą parodyti santūrumą, konstruktyvumą deeskaluojant įtampą, kuri kilo tarp dviejų šalių", — sakė Peskovas žurnalistams.

  Jis taip pat pridūrė, kad "mes nemanome, kad čia reikalingi tarpininkai".

  "Išeiti iš šios situacijos gali tik šios dvi šalys", — pažymėjo Peskovas.

  Taip Peskovas atsakė į klausimą, kaip Kremlius vertina Europos politikų reakciją į skandalą tarp Turkijos ir Nyderlandų, ir ar nori Maskva būti taikytoju šioje situacijoje.

  Anksčiau Nyderlandų valdžia atšaukė leidimą nusileisti lėktuvui, kuriame skrido Turkijos užsienio reikalų ministras, kuris planavo kovo 11-ą aplankyti mitingą Roterdame, tam kad informuoti Turkijos piliečius šioje šalyje apie konstitucinius pakeitimus, pateiktus referendume, kuris vyks Turkijoje balandžio 16 dieną. Nyderlandų vyriausybės pareiškime teigiama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl "grėsmės viešajai tvarkai ir saugumui", susijusiai su galimu Turkijos ministro apsilankymu.

  Patekti į Nyderlanduose vykusį mitingą antžeminiu transportu taip pat pabandė Turkijos šeimos reikalų ministrė Fatma Betul Saillant Kaya, tačiau šalies Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai užblokavo kelią ministrės automobiliui, o vyriausybė paskelbė ją "nepageidaujama užsieniete" ir palydėjo iš šalies.

  Įvažiavimas taip pat buvo uždraustas Turkijos žurnalistams, kurie ketino nušviesti Kaya kelionę į Nyderlandus.

  Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) prigrasino imtis atsakomųjų priemonių.

  Turkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė nepageidaujamu Nyderlandų ambasadoriaus grįžimą į šalį po atostogų.

  "Negali būti ir kalbos apie atsiprašymą, jie turėtų atsiprašyti už tai, ką padarė vakar", — pareiškė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte.

  Kalbant apie Turkijos šeimos reikalų ministrę, Rutte pridūrė, kad Nyderlandų vyriausybė "norėtų, kad jis laikytųsi atokiau".

  Dalyviai protestavo prieš Nyderlandų valdžios institucijų atsisakymą įleisti į šalį Mevlut Cavusoglu. Buvo pranešta, kad Roterdamo policija panaudojo jėgą išvaikant demonstrantus, prieš juos buvo naudojamos lazdos.

  Dar šia tema

  Turkijos užsienio reikalų ministras: Europa be Turkijos yra nepilna
  Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
  Ekspertas: Turkija ir JAV taikytis nesiruošia
  Turkijos URM po Linkevičiaus vizito: Lietuva įrodė esanti tikra draugė
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, Markas Rutte, Dmitrijus Peskovas, Redžepas Tajipas Erdohanas, Maskva, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos