23:08 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Lėktuvas Tu-154, archyvinė nuotrauka

  Tu-154 katastrofos tyrėjai: žiniasklaidos nuomonė nepagrįsta faktais

  © Photo: Wikimedia Commons Russian Air Force
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tu-154 katastrofa (19)
  5321

  Rusijos Tyrimo komiteto atstovė Svetlana Petrenko pareiškė, kad hipotezė, kuri anksčiau buvo pristatyta laikraštyje "Kommersant" dėl Tu-154 piloto dezorientacijos erdvėje yra autoriaus nuomonė

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Hipotezės, kurias pateikia žiniasklaida dėl galimų įgulos veiksmų arba galimų Sočyje sudužusio Tu-154 charakteristikų, nesiriemia faktais, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Rusijos Tyrimo komiteto atstovę Svetlaną Petrenko.

  Anksčiau leidinys "Komersant" pranešė, kad baigta techninė Tu-154 katastrofos Juodojoje jūroje tyrimo dalis. Remiantis jo rezultatais buvo nustatyta, kad lėktuvas pakilo įprastu režimu, o tada nusileido ant vandens "kontroliuojamas įgūlos vado".

  Tarp laikraščio įvardytų katastrofos priežasčių — "piloto dezorientacija erdvėje".

  "Žiniasklaidoje skelbiamos hipotezes dėl galimų įgulos veiksmų arba galimų Tu-154 charakteristikų, nesiremia faktais ir yra jų autorių nuomonė", — pasakė Petrenko.

  Ji taip pat pridūrė, kad Rusijos Federacijos Tyrimo komitetas tęsia Tu-154 katastrofos priežastis.

  Gruodžio pabaigoje  Rusijos karinių oro pajėgų skrydžių saugumo tarnybos vadovas Sergejus Bainetovas pranešė, kad iš pradžių buvo daugiau nei 15 katastrofos versijų, vėliau jų skaičius sumažėjo perpus.

  Pasak Rusijos Federalinės saugumo tarnybos, pagrindinė Tu-154 kritimo versija — pašalinių objektų patekimas į variklį, prastos kokybės kuras, pilotavimo klaida ir techniniai gedimai. Požymių ir faktų, liudijančių apie teroristinio akto galimybę arba diversiją laivo borte, šiuo metu nėra.

  Gynybos ministerijos lėktuvas Tu-154, kuris skrido į Siriją, sekmadienį ryte nukrito į Juodąją jūrą netoli Sočio. Juo skrido 92 žmonės: aštuoni įgulos nariai ir 84 keleiviai, tarp jų — kariškiai, žurnalistai, Aleksandrovo vardo dainų ir šokių ansamblis, fondo "Spravedlivaja pomošč" vadovė Jelizaveta Glinka.

  Lėktuvas iš radiolokatorių ekranų dingo kelios minutės po pakilimo iš Sočio.

  Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
  © Sputnik /
  Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
  Temos:
  Tu-154 katastrofa (19)

  Dar šia tema

  Tu-154 lėktuve sprogimo nebuvo
  Antra Tu-154 juodoji dėžė pakelta į paviršių
  Gelbėjimo operacija Tu-154 nelaimės vietoje
  Žmonės pagerbė žuvusius lėktuvo Tu-154 keleivius
  Kadrai iš lėktuvo Tu-154 katastrofos vietos
  Tegai:
  tyrimas, Tu-154, žiniasklaida, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos