20:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 21°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, archyvinė nuotrauka

  Peskovas: Lietuvos pareiškimai apie grėsmę iš Rusijos — rusofobijos apraiška

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)
  19412

  Pasak Lietuvos saugumo departamento, tikėtina, kad tikrasis karinių mokymų "Zapad-2017" dalyvių skaičius bus daug didesnis, o scenarijuje "bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO"

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Lietuvos saugumo departamento pareiškimas, kad Rusija šiuo metu sugebėtų per 24 valandas pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes, yra visuotinės rusofobijos apraiška, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žodžius. 

  Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaita, kurią parengė Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, buvo paskelbta šiandien žinybos svetainėje. 

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24–48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Neseniai Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad "Zapad-2017" mokymuose, kurie vyks rugsėjo 14-20 dienomis, dalyvaus apie 13 tūkstančių karių.

  Anot Lietuvos žvalgybos, "labai tikėtina, kad tikrasis mokymų dalyvių skaičius bus didesnis, o mokymų scenarijuje bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO".

  "Jei ši informacija atitinka realybę, — aš pabrėžiu — neteisinga, tai dar viena rusofobijos apraiška, kuri paplitusi tiek pačioje šalyje, tiek ir svetur", — pareiškė Peskovas.

  "Tai tokia visuotinė, isteriška rusofobija; mažai tikėtina, kad šis reiškinys atspindi šių šalių tautų interesus, ir jau tikrai neatitinka tose šalyse gyvenančių rusakalbių interesų", — pabrėžė jis.

  Spaudos sekretorius teigia, kad Maskva visada pasisakė už gerus santykius su Baltijos šalimis.

  Pasak Peskovo, reikia laiko ir politinės valios tam, kad sumažėtų antirusiškos propagandos intensyvumas, ir  šių šalių žmonės galėtų gauti objektyvią informaciją.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (38)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė kaltina Rusiją ruošimusi karui su Vakarais
  Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
  Rusijos raketos liks Kaliningrade, kol NATO raketos yra Europoje — Peskovas
  Tegai:
  rusofobija, tarptautiniai santykiai, karinės pratybos "Vakarai-2017", Valstybės saugumo departamentas (VSD), Dmitrijus Peskovas, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos