22:32 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Rusijos prezidento nuomone, JAV smūgiai Sirijoje pažeidžia tarptautinės teisės normas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad JAV smūgis Sirijoje yra agresija prieš nepriklausomą valstybę, pranešė prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  Penktadienį naktį JAV sudavė smūgį prieš Sirijos aviacijos bazę, iš viso buvo paleistos 59 raketos. JAV prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) pareiškė, kad Vašingtono veiksmai yra atsakas į valstybės karinių pajėgų cheminio ginklo panaudojimą Idlibe.

  Prezidentas Putinas laiko Amerikos smūgius Sirijoje agresija prieš nepriklausomą valstybę ir tarptautinės teisės normų pažeidimu, prisidengiant išgalvotu pretekstu", — sakė žurnalistams Peskovas.

  Jis pabrėžė, kad Sirijos armija neturi cheminio ginklo atsargų.

  "Tas faktas, kad Sirijos karinės pajėgos panaikino visas cheminio ginklo atsargas buvo užfiksuotas Cheminio ginklo draudimo organizacija — specialus Jungtinių Tautų Organizacijos padalinys", — priminė Peskovas.

  Kremliaus atstovas pažymėjo, kad, anot Putino, pilnas sukilėlių cheminio ginklo naudojimo fakto ignoravimas "žymiai pablogina situaciją".

  Peskovo teigimu, Putinas taip pat mano, kad Vašingtonas ketina "nukreipti pasaulio visuomenės dėmesį nuo didelio kiekio aukų tarp civilių gyventojų Irake".

  Antradienį Sirijos opozicija apkaltino Damaską cheminio ginklo naudojimu Idlibo provincijoje. Savo ruožtu valstybinė kariuomenė priskyrė atsakomybę sukilėliams ir jų globėjams.

  Sirijos prezidentas Bašaras Asadas taip pat atmetė kaltinimus, primindamas, kad 2013 metais Damaskas sutiko sunaikinti savo cheminio ginklo atsargas. 2016 metų sausį Cheminio ginklo draudimo organizacija, kuri 2013 metais už Sirijos nuginklavimą gavo Nobelio taikos premiją, pareiškė apie visišką šalies cheminio apsiginklavimo likvidaciją.

  Dar šia tema

  Derybos dėl Sirijos šalčiausioje pasaulio sostinėje
  Astana: derybos dėl Sirijos be JAV delegacijos ir paliaubų obuoliai
  Lėktuvnešis "Admiral Kuznecov" patruliuoja Sirijos krantus
  Rusijoje 4,5 metams nuteista studentė už mėginimą pabėgti į Siriją
  Tegai:
  cheminis ginklas, bombardavimas, Sirija, Kremlius, Dmitrijus Peskovas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos