11:30 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  148

  Povandeninis laivas "Dmitrij Donskoj" plauks iš Severodvinsko į Kronštatą birželio pabaigoje dalyvauti Tarptautinėje jūrų gynybos parodoje ir Rusijos karinio jūrų laivyno dienos minėjime – Europa laukia garantijų, jog laive nebus branduolinio ginklo

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. TK-208 "Dmitrij Donskoj" — vienintelis projekto "Ryklys" (pagal NATO versiją, Typhoon) Rusijoje esantis atominis povandeninis laivas (APL) — liepą bus priverstas plaukti iš Baltosios jūros į Suomijos įlanką dalyvauti Tarptautinėjė jūrų gynybos parodoje ir Rusijos karinio jūrų laivyno dienos minėjime Kronštate, praneša InoSMI su nuoroda į Norvegijos leidinį "The Independent Barents Observer".

  Smūgis iš po ledo

  172 metrų dydžio milžnai, kuriems "priklauso" TK-208 "Dmitrij Donskoj", buvo pastatyti, kad garantuotų Sovietų Sąjungai galimybę suduoti atsakomąjį smūgį brandulinės atakos atveju. Povandeninis laivas su 20 raketų, galinčių nešti iki 200 kovinių galvučių, galėjo slėptis po Arkties ledu ir po to kontratakuoti.

  Šiandien "Dmitrij Donskoj", kuris dislokuojasi Severodvinske Baltojoje jūroje, tarnauja kaip bandymų platforma naujoms balistinėms raketoms. Arkties jūrose APL buvo naudojamas kaip platforma paleisti raketas "Bulava".

  Raketų paleidimai buvo įvykdyti iš Baltosios jūros akvatorijos į taikinius Kamčiatkos pusiasalyje.

  Iš pradžių — paroda, po to — šventė

  Šią vasarą sunkusis atominis povandeninis kreiseris dalyvaus Tarptautinėje jūrų gynybos parodoje — 2017 (nuo birželio 28 dienos iki liepos 2 dienos) ir Karinio jūrų laivyno dienos minėjime (šių metų liepos 30 dieną) Kronštate.

  Pagrindinis Karinio jūrų laivyno štabas laukia, kol Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patvirtins sprendimą apie laivo "Dmitrij Donskoj" žygį. Atitinkamą įsakymą planuojama pasirašyti per artimiausį mėnesį.

  Povandeninio atominio laivo įgula jau pradėjo ruoštis žygiui iš Severodvinsko į Kronštatą. "Dmitrij Donskoj" išplauks iš Baltosios jūros ir Barenco jūra plauks į Suomijos įlanką, užnugaryje palikdamas Norvegijos pakrantę, Šiaurės jūrą, Skageraką, Lenkiją, Švediją ir Baltijos šalis.

  Tokio dydžio atominis povandeninis laivas įžengs į Baltijos jūrą pirmą kartą Karinio jūrų laivyno istorijoje.

  Tie, kurie norėtų pamatyti šį milžiną, bet negali atvažiuoti į Sankt Peterburgą, gali pasinaudoti momentu, kai APL iškils virš vandens paviršiaus ir  perplauks po Didžiojo Belto tiltu (skiriančiu Danijos salas Zelandiją ir Fiūną), kuris skirtas laivams su 15 metrų grimzle. Anot Švedijos jūrų administracijos, po Eresūno tiltu (skiriančiu Daniją ir Švediją) bus per seklu. Šio tipo APL grimzlė — 12 metrų.

  Apsaugos aspektai

  Pasak branduolinio fiziko iš organizacijos "Bellona" Nilso Bemero, APL žygis suteikia pagrindo nerimui.

  "Aš esu susirūpinęs tuo, kad beveik 40 metų atominis povandeninis laivas su dviem gana dideliais reaktoriais vyks palei Norvegijos pakrantę ir įplauks į Baltijos jūrą. Šiaurės šalių valdžia turi užtikrinti, kad būtų nurodytas konkretus laivo plaukimo laikas ir, atitinkamai, priimtos kovinio pasirengimo sustiprinimo priemonės. Be to, reikia garantijų, kad laive nebus branduolinio ginklo", — sakė Bemeras interviu "The Independent Barents Observer".

  Be laivo "Dmitrij Donskoj" į Kronštatą Karinio jūrų laivyno dienos minėjimui vyks ir sunkusis atominis raketinis kreiseris "Piotr Velikij" — galingiausias Rusijos antvandeninis laivas, kuris yra Šiaurės laivyno dalis ir dislokuojasi Severomorske (Kolos pusiasalis).

  Laive "Piotr Velikij" yra du branduoliniai reaktoriai ir platus ginkluotės spektras, įskaitant sparnuotąsias ir kitas raketas, torpedas.

  Dar šia tema

  KAM atsisakė komentuoti "Iskander" dislokavimą Karaliaučiaus srityje
  Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą
  Tegai:
  Dmitrij Donskoj, Atominis povandeninis laivas (APL), branduolinis ginklas, Rusijos karinis jūrų laivynas, Europa, Baltijos jūra, Rusija

  Svarbiausios temos