23:27 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvių kilmės rašytojui Jurkūnui Sankt Peterburge atidengtas atminimo ženklas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvių kilmės rašytojui Jurkūnui Sankt Peterburge atidengta atminimo lentelė

  © Photo: Facebook/Užsienio reikalų ministerija
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2410

  Ant namo, kuriame gyveno Juozas Jurkūnas ir iš kurio jis buvo išvežtas sušaudyti, pritvirtinta projekto "Paskutinis adresas" lentelė, įamžinanti politinių represijų aukų atminimą

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Sekmadienį, balandžio 9 dieną, Sankt Peterburge buvo atidengta atminimo lentelė lietuvių kilmės rašytojui ir dailininkui Juozui Jurkūnui (1895-1938), praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Ant namo Rylejevo gatvėje 17/19, kuriame gyveno Jurkūnas ir iš kurio jis buvo išvežtas sušaudyti, fasado buvo pritvirtinta projekto "Paskutinis adresas" lentelė.

  Памятная табличка проекта Последний адрес в честь писателя Юозаса Юркунаса
  Ant namo, kuriame gyveno Jurkūnas ir iš kurio buvo išvežtas sušaudyti, fasado tvirtinama projekto "Paskutinis adresas" lentelė

  Rašytojas ir dailininkas Jurkūnas gimė 1895 metų rugsėjo 17 dieną Lietuvoje, 1938 metų vasario 3 dieną suimtas ir nuteistas mirties bausme už tariamą šnipinėjimą. Sušaudytas 1938 metų rugsėjo 21 dieną. Reabilituotas 1958 metų kovo 22 dieną.

  Projektas "Paskutinis adresas" — visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas — įamžinti politinių represijų aukų atminimą. Jį įgyvendina organizacijos "Memorialas" įsteigtas Politinių aukų atminimo įamžinimo fondas "Paskutinis adresas".

  Pirmosios atminimo lentelės Sankt Peterburge pasirodė 2015 metų kovo mėnesį, šiuo metu jų yra 196.

  Renginyje dalyvavo Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojai, lietuvių bendruomenės nariai, Jurkūno kūrybos gerbėjai, organizacijos "Memorialas" atstovai.

  Dar šia tema

  Negalima užmiršti — Kaune pastatytas naujas paminklas Holokausto aukoms
  Vilniaus šaligatviuose atsiras "Atminimo akmenys"
  Tegai:
  politinių represijų aukos, atminimo ženklas, Paskutinis adresas, Juozas Jurkūnas, Sankt Peterburgas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos