10:51 2018 Vasario 22
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Skrydžiai virš Sirijos, archyvinė nuotrauka

  Rusija atnaujino memorandumą su JAV dėl skrydžių virš Sirijos

  © Sputnik/ Ministry of defence of the Russian Federation
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4111

  Rusija ir JAV atnaujino bendradarbiavimą dėl skrydžių Sirijos oro erdvėje

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Maskva atnaujino memorandumo dėl incidentų tarp Rusijos ir JAV Sirijos oro erdvėje prevencijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į šaltinius Rusijos užsienio reikalų ministerijoje.

  Anot šaltinio, toks sprendimas buvo priimtas dar balandžio 13 dieną, kitą dieną po JAV Valstybės sekretoriaus Rekso Tilersono apsilankymo.

  "Reksas Tilersonas, būdamas Maskvoje, kreipėsi į Rusijos valdžią su prašymu atnaujinti susitarimo galiojimą", — paaiškino Rusijos URM atstovas.

  Memorandumo galiojimas buvo sustabdytas balandžio 7 dieną po to, kai JAV sudavė smūgį Sirijos karinei bazei Šariat Chomso provincijoje.

  © Ruptly.
  JAV bombardavo Šairat bazę Sirijoje

  Tuomet Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad dokumentas neteko prasmės. Be to, jis pridūrė, kad galioja techninės galimybės  pasikeisti  informacija apie smūgius Sirijoje.

  Po derybų su Tilersonu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vladimiras Putinas patvirtino Maskvos pasiruošimą grįžti prie memorandumo, jeigu Vašingtonas patvirtins kovos su terorizmu tikslą.

  Memorandumas apie incidentų prevenciją ir skrydžių Sirijoje saugumo užtikrinimą buvo pasirašytas 2015 metų spalį. Dokumentas numato Rusijos ir JAV karių pasikeitimą informacija.

  Dar šia tema

  Sirija perdislokavo savo lėktuvas arčiau Rusijos karinės bazės
  Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų
  Putinas: Sirijos bombardavimas — agresija prieš nepriklausomą valstybę
  Tegai:
  memorandumas, skrydžiai, bendradarbiavimas, Sirija, Rusija, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos