20:28 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Žiedai, archyvinė nuotrauka

  Latviškos pavardės suklaidino Jaroslavlio santuokų rūmų darbuotojus

  CC0 / pixabay
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23933

  Nuotakai Rusijoje buvo nelengva pasiimti vyro pavardę: jai buvo pasiūlyta naudoti lietuvišką galūnę -ienė arba įrašyti į pasą vyrišką pavardę

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Šeimai su latviška pavarde teko "kariauti dėl raidžii" Jaroslavlio civilinės metrikacijos skyriuje, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "Komsomolskaya pravda Jaroslavlis".

  Lietuvos pileičio pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Tautinių mažumų atstovai Lietuvoje ir Latvijoje neretai kreipiasi į teismą, siekdami teisingai įrašyti savo pavardę arba savo vaikų vardus pase: lenkai Lietuvoje kovoja už raidę w, esančią daugumoje populiarių lenkiškų pavardžių, kurios nėra lietuviškoje abėcėlėje, rusai latvijoje — prieš s vardų gale

  Tačiau žmonėms su latviškomis ir lietuviškomis pavardėmis Rusijoje kartais irgi nelengva. Šeimai Saulitis iš Didžiojo Rostovo teko ilgai aiškinti Jaroslavlio santuokų rūmų darbuotojams, kaip teisingai rašoma jų pavardė vyriškoje ir moteriškoje giminėse.

  — Mes jau daugiau nei 20 metų gyvename Rostove, susirašėme su vyru sovietmečiu Latvijoje. Jis Saulitis, mano pavardė — Saulite, jokių klausimų mano pavardei niekada nekildavo, o vaikams kilo sunkumų, — pasakoja Alina Saulite. — Vyriausiasis sūnus vedė Rostove ir jo žmonai įrašė pavardę su latviška galūne, bet jaunesnysis sūnus nusprendė susituokti Jaroslavlyje ir jiems su nuotaka atsakė.

  Lietuvos pasas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Jaroslavlio santuokų rūmuose jaunavedžiams paaiškino, kad sudėtingais atvejais jie naudojasi pavardžių katalogu, bet ten "Saulite" nėra. Yra "Sauliene", taip, esą, ir įrašysime. O jei nenorite, galima palikti moterišką pavardę kaip vyrišką: vyras ir žmona Saulitis.

  — Vaikai pateikė mano pasą, nepadėjo. Jiems teko kreiptis į srities civilinės metrikacijos skyriaus valdymą, bet ir ten nesugabėjo apsispresti, — pasakoja Alina Saulite.

  Galų gale, santuokų rūmų darbuotojai kreipėsi, anot leidinio, "į Baltijos valstybių ambasadą Maskvoje". Tikimasi, kad tai vis dėl to buvo Latvijos ambasada, o ne, tarkim, Estijos.

  Po dviejų savaičių atėjo atsakymas, kurį gavus Jaroslavlio civilinės metrikacijos skyrius pagaliau sutiko duoti merginai teisingą latvišką pavardę.

  Dar šia tema

  Lietuvoje tapo vienu piliečiu su raide W gimimo liudijime daugiau
  Mickevičiaus proprovaikaitė teisėtai turės pavardę su "w"
  Lietuvės santuokos liudijime — pavardė su "w" raide
  Tegai:
  pavardė, civilinės metrikacijos įstaiga, santuoka, Jaroslavlis, Rusija

  Svarbiausios temos