14:07 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakė Talinui, paskelbusiam du Rusijos diplomatus personomis non grata — Maskva nusprendė išsiųsti iš šalies tiek pat Estijos ambasados Rusijoje darbuotojų

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Rusija nusprendė išsiųsti du Estijos diplomatus atsakydama į analogišką Talino žingsnį Masvos atžvilgiu, pranešta Rusijos URM svetainėje.

  Rusijos ambasada Moldovoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Родион Прока

  Anksčiau Estijos URM pranešė, Rusijos generaliniam konsului Narvoje Dmitrijui Kazennovui ir konsului Sergejui Surgajevui buvo įteikta nota, ir jie turi išvykti iš šalies. Priežastys, dėl kurių Rusijos diplomatams teko išvykti, neįvardinamos. Rusijos URM diplomatų išsiuntimą pavadino dar vienu nedraugišku ir nieko nepagrįstu veiksmu, kuris neliks be atsako. Kaip anksčiau pranešė Rusijos ambasadorius Estijoje Aleksandras Petrovas, abu dilomatai yra Rusijos URM kadriniai darbuotojai, "kurie savo darbo Narvoje metu padarė didelį įnašą dvišalių santykių gerinimui".

  "Estijos diplomatinės atstovybės vadovui įteikta nota, kurioje pranešama, kad atsakant į minėtą provokacinį Talino žingsnį priimtas sprendimas paskelbti personomis non grata Estijos generalinį konsulą Sankt Peterburge J.Kirikmeję ir Estijos generalinio konsulato Sankt Peterburge kanceliarijos Pskove vadovę K.Kanarik", — rašoma pranešime.

  Nurodytiems diplomatams paliepta palikti šalį per penkias dienas.

  Dar šia tema

  Rusijos deputatas reikalauja išsiųsti 12 Amerikos diplomatų
  JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus
  Rusijos diplomatija kaltina Lietuvos URM destruktyviu požiūriu
  Diplomatas: lenkų tautinėms mažumoms Lietuvoje blogiau nei Baltarusijoje
  Prezidentė paragino diplomatus dirbti valstybės naudai
  Tegai:
  diplomatinė nota, diplomatai, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos