07:52 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Vladimiras Putinas Peterburgo ekonominiame forume, nuotrauka iš įvykio vietos

  Putinas: pažeistas pilnavertis Rusijos ir JAV dialogas

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (229)
  5221

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakomenavo Rusijos ir Amerikos santykius savo kalboje Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo plenarinėje sesijoje

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos prezidentas Putinas Peterburgo ekonominiame forume pareiškė, kad Rusijos ir JAV santykiai šiuo metu yra palaikomi tik tarptautiniose derybų aikštelėse, tokiose kaip G20 ir Jungtinių Tautų, tačiau pilnavertis dialogas pažeistas.

  Putino teigimu, Rusijos ir JAV santykiai šiuo metu yra žemiausiame lygyje.

  "Blogiau buvo tik "šaltojo karo" metu", — cituoja RIA Novosti Putino žodžius.

  Jis pabrėžė, kad ši situacija netenkina nei Maskvos, nei Vašingtono. Visų pirma, kenčia verslai, kurių darbas bendroje Rusijos ir Amerikos rinkoje šiandien apribotas. Tuo pat metu dingo ir tokio reiškinio kaip "Rusijos ir JAV bendra rinka" sąvoka. Rusijos prezidentas sakė, kad Amerikos verslininkai galėtų prisidėti prie normalių abiejų šalių santykių gerinimo.

  Putino teigimu, Maskva pasiruošusi atviram dialogui su JAV, su Trampu, tačiau Vašingtonas pirmiausiai turi parodyti savo politinę valią.

  Rusijos lyderis taip pat užsiminė apie kaltinimus dėl Maskvos kišimosi į užsienio šalių rinkimus.

  Atsakydamas į forumo moderatorės klausimą, prezidentas pasidomėjo, ar ji skaitė ataskaitas, kuriose Rusija kaltinama kišimusi į rinkimus. Moderatorė, televevizijos kanalo "NBC News" laidų vedėja Megi Kelli, atsakė, kas skaitė viešą, neįslaptintą versiją.

  "Reiškia, jokią. O kas siuvo kostiumus? Ar gerai prisiūtos kišenės? Gerai. Sagos gerai? Gerai. Turite pretenzijų sagoms? Ne, prisiūtos mirtinai. Bet vilkėti tokio kostiumo neįmanoma. Taip būna? Taip nutiko kartą vienam mūsų satyrikui Arkadijui Isaakovičiui Raikinui. Štai ir dabar Jūs man sakote viešą versiją", — sakė Puinas ir pridūrė, kad šiose atskaitose nėra nieko konkretaus.

  Jis pabrėžė, kad Vašingtonui verta ieškoti problemų ne Rusijoje, o Amerikos politikos viduje.

  "Trampo komanda buvo  efektyvesnė priešrinkiminės kampanijos metu. Tiesa sakant, aš ir pats kartais galvojau,  kad perdeda vyrukas. Bet pasirodė, kad jis teisus, jis sugebėjo priartėti prie tų gyventojų sluoksnių ir prie tų rinkėjų, į kuriuos dėjo viltis. Ir jie atėjo ir balsavo už jį, o kita komanda apsiskaičiavo", — pažymėjo Putinas.

  Anot jo, Trampo priešininkai nebenori pripažinti savo klaidų.

  "Lengviau pasakyti, kad mes nekalti, tai rusai padarė, ir jie įsikišo į mūsų rinkimus, o mes geručiai. Tai man antisemitizmą primena, visada kalti žydai", — pridūrė Rusijos vadovas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (229)

  Dar šia tema

  Apklausa: už Putiną pasirengę balsuoti du trečdaliai rusų
  Putinas užstojo Trampą
  Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu visą pusvalandį ir susitarė susitikti
  Ką Sočyje nutarė Putinas ir Merkel
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, santykiai, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos