05:39 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  129

  Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuomone interviu amerikiečių režisieriui Oliveriui Stonui, po įstojimo į NATO šalys jaučia Aljanso lyderės — JAV, spaudimą

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino NATO JAV užsienio politikos priemone, kurioje nėra sąjugininkų, o yra tik vasalai, apie tai Rusijos lyderis pareiškė interviu amerikiečių režisieriui Oliveriui Stonui, praneša RIA Novosti.

  Vladimiras Putinas Peterburgo ekonominiame forume, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Šiandien tai JAV užsienio politikos priemonė, ten nėra sąjungininkų, yra tik vasalai", — sakė Putinas interviu, kurio ištraukas paskelbė leidinys "Politico".

  "Kai šalis tampa NATO nare, jai jau labai sunku pasipriešinti tokios didelės šalies — NATO lyderės, kaip JAV, spaudimui. Ir ten lengvai gali atsirasti bet kas: ir priešraketinės gynybos sistemos, ir naujos bazės, ir, jei prireiks, nauji smogiamieji kompleksai. O ką mums daryti?" — iškelia sau klausimą Rusijos vadovas.

  "Todėl mes turime imtis kontrapriemonių, tai yra nukreipti mūsų raketų sistemas į tuos objektus, kurie, mūsų nuomone, pradeda kelti mums grėsmę. Situacija paaštrėja, — pažymėjo jis.

  "Kodėl mes taip aštriai reaguojame į NATO plėtrą? Mes suprantame NATO vertybę arba jos nebuvimą ir organizacijos pavojų mums. Tačiau kas mums kelia nerimą? Esame susirūpinę dėl sprendimų priėmimo praktikos. Žinau, kaip jie priimami", — taip pat pridūrė prezidentas.

  Putinas: sąjugininkų sekimas pakerta pasitikėjimą

  Be to, Putinas išreiškė nuomonę, kad amerikiečių specialiosios tarnybos sekdamos šalies sąjugininkus kenkia  JAV nacionaliniam saugumui.

  "Sekti sąjungininkus, jei jūs tikrai laikote juos sąjungininkais, o ne vasalais, yra nepadoru. Tai pakerta pasitikėjimą, todėl galiausiai kenkia savo nacionaliniam saugumui", — sakė Putinas interviu režisieriui Stonui.

  Atsakydamas į klausimą apie Rusijos specialiųjų tarnybų darbą, Putinas pabrėžė, kad jų veikla vykdoma laikantis įstatymų.

  "Manau, kad jie dirba gerai. Mūsų specialiosios tarnybos dirba tik pagal įstatymą", — sakė jis.

  Apie tai, kad JAV specialiosios tarnybos seka savo sąjugininkus, įskaitant valstybių lyderius, tarp jų Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, tapo žinoma po to, kai šią informaciją paviešino buvęs amerikiečių žvalgybininkas Edward Snowden (Edvardas Snoudenas).

  Visas Putino interviu Stonui bus parodytas birželio 12-15 dienomis per kabelinės televizijos kanalą "Showtime".

  Dar šia tema

  Apklausa: už Putiną pasirengę balsuoti du trečdaliai rusų
  Putinas užstojo Trampą
  Apklausa: Putino darbui pritaria daugiau nei 80% rusų
  Putinas pasveikino savo buvusį KGB vadovą su jubiliejumi
  Apklausa: Putinas turi beprecendentį rusų palaikymą
  Tegai:
  interviu, tarptautiniai santykiai, NATO, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos