10:00 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  "Levados-centro" paskelbtais visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, Rusijos piliečiai mano, kad jų atžvilgiu priešiškiausiai nusiteikusios yra Baltijos šalys

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Rusai mano, kad Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios jų atžvilgiu. Šį teiginį patvirtina "Levados-centro" atlikto tyrimo rezultatai.

  "Levada-centras" pirmadienį paviešino sociologinio monitoringo "Rusijos draugai ir priešai" duomenis.

  Tyrime, atliktame gegužės 19-22 dienomis, dalyvavo 1,6 tūkstančio žmonių iš 48 Rusijos Federacijos regionų. Apklausos metu sociologai bandė išsiaiškinti, kokias šalis rusai laiko draugiškai nusiteikusias jų atžvilgiu, ir kokias — priešiškai.

  Tarp priešiškiausių, pasak respondentų, yra šios valstybės: Jungtinės Amerikos Valstijos (69%), Ukraina (50%), Vokietija, Latvija ir Lietuva. Pastarosios trys šalys šiame sąraše pasidalijo trečiąją vietą pagal priešiškumą (balsų skaičiuS vienodas — 24%).

  Be to, tarp priešiškai nusiteikusių šalių Rusijos atžvilgiu respondentai laiko Lenkiją — 21 %, Estiją — 16%, Didžiąją Britaniją — 15%, Gruziją — 9%, Prancūziją — 8%.

  Artimais draugais Rusijos respondentai laiko Baltarusiją (46%), Kiniją (39%) ir Kazachstaną (34%).

  Toliau pagal draugiškumą išsirikiavo Sirija, kurią 15% respondentų pavadino Rusijos sąjungininke, Indija (14%), Armėnija (12%), Kuba (11%), Uzbekistanas, Tadžikistanas ir Azerbaidžanas (po 9%).

  Galima palyginti šiuos rezultatus su panašaus 2006 metų tyrimo duomenimis. Tarp draugiškų šalių tada taip pat buvo Baltarusija, Kazachstanas ir Kinija, tarp priešiškų — Latvija, Gruzija ir Lietuva.

  Atkreiptinas dėmesys, kad pernai JAV priešiškumo lygis Rusijos atžvilgiu, anot respondentų, truputį sumažėjo, o Ukrainos — išaugo. Kas antras respondentas mano, kad Ukraina yra priešiškai nusiteikusi.

  Per pastaruosius dvejus metus radikaliai keitėsi rusų nuomonė apie Turkiją: šiuo metu prie "priešų" ją priskiria 8%, prieš metus — 29%, o 2015 metais — 1%.

  Dar šia tema

  Europos "Vaivorykštės žemėlapyje" Lietuva užima tik 40 vietą
  Baltijos šalys aplenkė Šiaurės Europą pagal draugiškumą Rusijai
  Tegai:
  priešiškumas, apklausa, "Levada-centras", Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos