05:59 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas tvoros statybą pasienyje su Kaliningrado sritimi laiko rusofobija

  © REUTERS/ Sergei Karpukhin
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  6612

  Rusijos URM teigia, kad vietos valdžios, esančios kaimynystėje su Kaliningrado sritimi, mato tiesioginį savo gyventojų interesą tęsti bendravimą ir nestatyti tvoros arba nenutraukti susitarimo dėl Mažojo pasienio susisiekimo

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tvoros su Kaliningrado sritimi statybą laiko rusofovija, praneša RIA Novosti.

  Pirmadienį Šakių rajone, Ramoniškių kaimo ribose, buvo įkastas pirmas tvoros stulpas. Iš viso atkarpose palei valstybės sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi bus pastatyta 44,6 kilometro ilgio, apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrenginiais.

  "Džiugu, kad, nepaisant šių šalių (Lenkijos ir Lietuvos — Sputnik) vadovų rusofobiško veiksmo, vietos valdžios, esančios kaimynystėje su Kaliningrado sritimi, mato tiesioginį savo gyventojų interesą tęsti bendravimą ir nestatyti tvoros arba nenutraukti susitarimo dėl Mažojo pasienio susisiekimo, kaip tai padarė Lenkijos vyriausybė, ir, deja, rodos, nesiruošia šio sprendimo atšaukti", — pasakė Lavrovas.

  Supaprastinto judėjimo per sieną sutartis tarp Rusijos ir Lenkijos vyriausybių įsigaliojo 2012-ųjų liepą. Sutartyje numatyta, kad Kaliningrado srities, dalies Varmijos Mozūrų vaivadijos teritorijos ir Pamario vaivadijos gyventojai, gavę kortelę konsulinėje įstaigoje, gali be vizų kirsti sieną.

  Lenkija nuo liepos 4 dienos laikinai atnaujino pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų. Tai buvo viena iš priemonių, užtikrinusių saugumą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime ir vėliau Krokuvoje pasaulio katalikų jaunimo dienų renginyje. Atsakydama Rusija taip pat pristabdė sutarties galiojimą. Rugpjūčio pradžioje Lenkija nusprendė kol kas neatnaujinti supaprastinto judėjimo per sieną.

  1,3 milijonų eurų vertės tvora

  Nauja apsauginė tvora bus statoma pagal pasieniečių ir Vilkaviškyje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės "Gintrėja" sutartį, kuri buvo pasirašyta gegužės 10 dieną.

  Iš viso atkarpose palei valstybės sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi bus pastatyta 44,6 kilometro ilgio, apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrenginiais.

  Darbų vertė — 1 milijonas 335 tūkstančiai eurų. Šios lėšos skirtos iš Lietuvos biudžeto. Visus sutartyje numatytus naujos tvoros infrastruktūros įrengimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų gruodžio 20 dienos.

  Anksčiau Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas Lietuvos planus statyti tvorą pasienyje su Karaliaučiaus sritimi palygino su vaikų žaidimu.

  "Lietuvos valdžios sprendimas palei sieną su Rusijos Federacijos Karaliaučiaus sritimi statyti tvorą man asocijuojasi su mano keturiais anūkais, žaidžiančiais smėlio dėžėje. Vaikai paprastai stato bokštelius, sienas, pilis, kasa griovius, atsitveria vienas nuo kito ir žaidžia "savo" teritorijoje užsienio kareivėlius. Matyt, norą pastatyti tvorą pasienyje diktuoja gyvenimo filosofija, o veikiau, smėlio dėžės filosofija", — sakė Udalcovas.

  Savo ruožtu Kaliningrado srities gubernatoriaus pareigas einantis Antonas Alichanovas teigia, kad Kaliningrado sritis pasirengusi kartu su kaimynais priešintis neteisėtoms operacijoms pasienyje, maža to, tiekti šios tvoros statybai visas reikalingas statybines medžiagas.

  Dar šia tema

  "Rosselchoznadzor": tvora Lietuvos pasienyje sustabdys užsikrėtusius šernus
  Ministras: tvora su Karaliaučiumi statoma dėl geopolitinių priežasčių
  Skvernelis: tvora pasienyje užtikrins šalies ekonominį saugumą
  Tarp Lietuvos ir Rusijos bus pastatyta tvora
  Tegai:
  tvora, Sergejus Lavrovas, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos