04:38 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Tarpvalstybinio aviacijos komiteto išvados dėl Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio žūties lėktuvo Tu-154 katastrofoje nepatvirtino Varšuvos versijos, kad ant lėktuvo borto įvyko sprogimas, jam dar nepalietus žemės

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Praėjus metams po katastrofos Rusijos tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) techninė komisija pristatė galutinę Lenkijos prezidento Lech Kaczynsky (Lecho Kačinskio) Tu-154 katastrofos 2011-aisiais ataskaitą. Tačiau iki šiol Varšuva periodiškai skelbia pranešimus, neigiančius tarptautinio tyrimo išvadas. TAK techninės komisijos vadovas Aleksejus Morozovas interviu RIA Novosti paneigė šiuos prieštaravimus.

  Pagal TAK ataskaitą, tiesioginė katastrofos priežastis ― piloto sprendimas nenusileisti atsarginiame oro uoste, o sisteminė — įgulos ruošimo ir saugaus skrydžio užtikrinimo trūkumai.

  Be to, Lenkijoje 2016-ųjų rugsėjį buvo paskelbta naujo tyrimo ataskaita. Varšuva teigia, kad lėktuvas pradėjo irti ore, 900 metrų nuo avarijos vietos, o iš registratorių dingo paskutinės įrašų sekundės.

  Sprogimo teorija

  Balandžio mėnesį antra Lenkijos katastrofos tyrimo komisija išplatino savo tyrimo medžiagą. Joje kalbama, kad ant lėktuvo borto įvyko sprogimas, jam dar nepalietus žemės.  

  Morozovo teigimu, nei nuolaužų išsibarstymo pobūdis, nei jų būklė nepatvirtina sprogimo ant borto arba irimo ore iki susidūrimo su kliūtimis versijų.

  П/к по докладу Польши о катастрофе самолета Ту-154
  © Sputnik / Антон Денисов
  Rusijos tarpvalstybinio aviacijos komiteto techninės komisijos vadovas Aleksejus Morozovas

  Pagrindinė katastrofos priežastis, priminė jis, — orlaivio susidūrimas su medžiu.

  "TAK komisija priėjo vieną nuomonę, kad būtent šis susidūrimas sukėlė orlaivio sudužimą. Nėra jokių abejonių", — sakė komisijos pirmininkas.

  "Dingusios" sekundės

  Taip pat Lenkija 2016-ųjų rugsėjį paskelbė "sensacingą" pranešimą apie tai, kad iš įrašų, padarytų parametriniu skrydžio įrašymo įrenginiu (Tu-154  jų buvo du — štatinis ir eksploatacinis), dingo paskutinės sekundės.

  Траурные мероприятия, посвященные авиакатастрофе польского самолета Ту-154 под Смоленском
  © Sputnik / Олег Минеев
  Gedulo renginiai, skirti Lenkijos Tu-154 katastrofos minėjimui

   

  "Buvo nustatyta, kad eksploatacinio įrenginio įrašas sustojo dviem su puse sekundžių anksčiau nei štatiniame (lenkiškas skrydžio įrašymo įrenginys nebuvo avarinis, tai yra, apsaugotas, todėl, dėl daugybės reikšmingų pažaidų, netikslumai ir informacijos stoka yra suprantami). Įmanoma, kad būtent tai ir yra informacijos apie "dingusias" tris sekundes šaltinis", — aiškino Morozovas.

  Kalbant apie štatinį skrydžio įrašymo įrenginį, TAK ataskaitoje nurodomas pilnas įrašo iššifravimas. Su juo komiteto tinklalapyje galima susipažinti ir šiandien.

  Dispečerių kaltės nėra

  Taip pat, lenkų komisija vėl įvykio kaltę primetė Rusijai: anot ekspertų, oro uosto lėktuvų dispečeriai suklaidino pilotus, pranešę klaidingą atstumą iki kilimo-leidimosi tako.

  Įgula, kaip pasakoja Morozovas, buvo perspėta apie nusileidimui netinkamas oro sąlygas Smolensko aerodrome.

  Lėktuvo įgulai buvo leista pasiekti saugų 100 metrų aukštį, tačiau, anot Morozovo, pilotas ir toliau leidosi ir apie šį veiksmą neperspėjo skrydžių valdymo grupės vadovybės.

  Dar šia tema

  Kremlius tęs tyrimą dėl Boeing katastrofos Ukrainoje
  Rusijos gynybos ministerija įvardijo Tu-154 katastrofos priežastis
  Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
  Tu-154 katastrofos tyrėjai: žiniasklaidos nuomonė nepagrįsta faktais
  Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Kirgizijoje
  Tegai:
  tyrimas, lėktuvo katastrofa, Rusijos tarpvalstybinis aviacijos komitetas, Aleksejus Morozovas, Rusija

  Svarbiausios temos