10:11 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)
  97

  Komentuodamas naujas antirusiškas sankcijas, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje teigė, kad rusofobijos užkratas Jungtinėse Valstijose peržengė visas ribas

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Rusofobijos užkratas Jungtinėse Valstijose peržengė visas ribas, pareiškė Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, komentuodamas naujas amerikiečių sankcijas Rusijai.

  Rusijos ministras pareiškė apie tai antradienio vakare, per spaudos konferenciją, po derybų Maskvoje su savo Prancūzijos kolega Jean-Yves Le Drian (Žanu Ivu Le Drianu).

  "Sankcijos ir vėl taikomos nepagrįstai. Nuoroda į padėtį Ukrainoje, mano nuomone, rimtiems šio proceso stebėtojams kelia šypseną. Deja, mūsų kolegos Europos Sąjungoje, aš apie tai kalbėjau, pasislėpė už tokios klastingos formulės: sankcijos bus panaikintos, kai tik Rusija įgyvendins Minsko susitarimus. Kviečiame mūsų draugus Europos Sąjungoje dar kartą paskaityti Minsko susitarimus, ten pakankamai aiškiai nurodyta, kas ir ką turi daryti ir kokia tvarka", — sakė Lavrovas.

  "Taigi aš galiu tik apgailestauti dėl šios perdėtos mūsų kolegų iš Amerikos rusofobijos. Ji jau peržengė visas ribas", — pridūrė Lavrovas.

  Pasak jo, Porošenko negali įvykdyti savo įsipareigojimų pagal Minsko susitarimą, o sankcijos taikomos Rusijai.

  JAV finansų ministerija antradienį įtraukė į sankcijų sąrašą 38 žmones ir organizacijas, įskaitant "du Rusijos valstybės tarnautojus". Sąraše yra Rusijos ekonominės plėtros ministro pavaduotojas Sergejus Nazarovas, Rusijos prezidento specialusis atstovas bendradarbiavimui su tėvynainių organizacijomis užsienyje Aleksandras Babakovas. Sankcijos pritaikytos 11 žmonių ir organizacijų Kryme, kurį amerikiečiai ir toliau laiko priklausančiu Ukrainai.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)

  Dar šia tema

  Lavrovas: Sankcijos neprivers mūsų atsisakyti savo principų
  Lavrovas: Maskva sugrįš prie Rusijos ir Estijos sienos klausimo
  Lavrovas: Rusijos embargas neleido išsivystyti nesąžiningai konkurencijai
  Lavrovas: Maskva jau pradėjo dialogą su Trampo administracija
  Lavrovas — amerikiečių žurnalistams: kas jus mokė manierų?
  Tegai:
  sankcijos, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos