01:05 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Žanas Ivas Le Drianas, archyvinė nuotrauka

  Prancūzijos URM vadovas nenori prieštarauti Makronui dėl kaltinimų Sputnik

  © REUTERS / Kamil Zihnioglu
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2401

  Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Yves Le Drian (Žanas Ivas Le Drianas), eidamas naujas pareigas ir pirmą kartą apsilankęs Maskvoje, atsisakė atsakyti į klausimus apie Sputnik ir RT engimo Prancūzijoje

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Naujasis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Žanas Ivas Le Drianas "neprieštarauja" prezidentui Emmanuel Macron (Emanueliui Makronui) dėl kaltinimų Sputnik ir RT atžvilgiu, praneša Sputnik Prancūzija.

  Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Пятаков

  Le Drianas atvyko į Maskvą deryboms su savo kolega Sergejumi Lavrovu birželio 20 dieną. Ministrai aptarė dvišalius santykius ir tarptautinių konfliktų sprendimo būdus, įskaitant krizių Sirijoje ir Ukrainos rytuose sureguliavimą, o taip pat kovą su tarptautiniu terorizmu.

  Sputnik korespondentas uždavė Prancūzijos ministrui klausimą apie tai, kodėl užsienio žurnalistai turi teisę lankytis tokiuose renginiuose, o Sputnik ir RT žurnalistams neleidžiama laisvai atlikti savo darbo.

  "Ten jie kaltinami propaganda, nepateikiant jokių įrodymų, nors Sputnik niekada neišleido neteisingos medžiagos apie Makroną", — pasakė žurnalistas.

  Le Drianas atsakymo išvengė.

  "Prezidentas (Emanuelis Makronas — Sputnik) apie tai jau išsakė savo nuomonę, ir jūs turite suprasti, kad aš nenorėčiau jam prieštarauti šiandien Maskvoje", — pasakė ministras.

  Makrono rinkiminė komanda balandžio 27 nesuteikė RT ir Sputnik akreditacijos. Makrono spaudos sekretorius tada teigė, kad rusiški leidiniai yra "dvigalvė būtybė". "Reuters" duomenimis, jis apkaltino juos valstybės propagandos ir netikrų naujienų skelbimu.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sako, kad nėra jokių įrodymų, patvirtinančių Prancūzijos prezidento kaltinimus Sputnik ir RT adresu.

  "Manau, kad čia, šiuose vertimuose, atsispindi žinoma antirusiškos kampanijos inercija, kurią pradėjo dar Obamos administracija ir kuri užgrobė kitas šalis, įskaitant ir Europos valstybes. Iš šios inercijos mūsų Vakarų partneriai niekaip negali išsikapstyti", — pasakė Lavrovas spaudos konferencijoje, pabrėždamas, kad "jokių įrodymų nėra".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat sakė, kad Kremlius nesutinka su Makrono pareiškimais apie Sputnik ir RT.

  Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, savo ruožtu, pareiškė, kad "jeigu remtumėmės Makrono logika, tai visos pagrindinės naujienų agentūros turėtų būti išvarytos iš Rusijos". "Pigus spektaklis apie RT ir Sputnik suvaidintas Prancūzijos prezidento", — parašė Simonian savo Twitter paskyroje.

  Dar šia tema

  Facebook neigia kanalo "RT" paskyros blokavimą dėl politinių motyvų
  JAV užblokavo agentūros "RT" prieigą prie Facebook
  Televizijos kanalas "RT" transliuojamas Jungtinių Tautų Organizacijoje
  Simonian paaiškino, kas sukėlė RBS ketinimą aptarti RT sąskaitų uždarymą
  Sputnik ir RT pavadinti ES informacinėmis grėsmėmis
  Tegai:
  RT, Sputnik, žurnalistai, akreditacija, Žanas Ivas Le Drianas, Emanuelis Makronas, Sergejus Lavrovas, Dmitrijus Peskovas, Rusija

  Svarbiausios temos