08:58 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

  Rusijos Vyriausybė pratęsė atsakomąsias sankcijas iki 2018-ųjų galo

  © Photo: Depositphotos
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
  6210

  Rusijos ministrų kabinetas pratęsė maisto produktų embargą šalių, pritaikiusių sankcijas Rusijos Federacijai, atžvilgiu

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik, Georgij Voronov. Rusijos Vyriausybė iki 2018-ųjų gruodžio 31-osios pratęsė draudi mą tam tikrų žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų importui iš šalių, kurios pritaikė sankcijas Rusijos Federacijai, įskaitant JAV, Kanadą, Australiją, Europos Sąjungą, Ukrainą; nutarimas paskelbtas Rusijos ministrų kabineto tinklalapyje.

  ES, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  ES Taryba birželio 28 dieną priėmė oficialų sprendimą šešiems mėnesiams pratęsti ekonomines ribojamo priemones Rusijai, kurios dabar galiojo iki liepos 31-osios. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas birželio 30 dieną pasirašė įsaką dėl atsakomųjų priemonių pratęsimo iki 2018-ųjų gruodžio 31 dienos.

  Draudimas importuoti į Rusiją tam tikrų tipų žemės ūkio produktus, žaliavas ir maisto produktus, kurių kilmės šalis yra Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga, Kanada, Australija, Norvegija, Ukraina, Albanija, Juodkalnija, Islandija ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, buvo pratęstas nuo 2018-ųjų sausio 1-osios iki gruodžio 31-osios, sakoma pranešime.

  Pažymima, kad šie apribojimai yra skirti taikyti specialias atsakomąsias ekonomines priemones valstybėms naudojusioms sankcijas prieš Rusiją.

  Iš esmės, Vyriausybės sprendimas tapo atsaku į daugelio Rusijos gamintojų pareiškimus, kurie tiesioginės linijos su prezidentu, meru metu ir verslo forumuose prašė šalies vadovybės neatšaukti atsakomųjų sankcijų, nes jos suteikia galimybę plėtotis tėvyniniam gamybos sektoriui.

  Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Эдуард Песов

  2014-aisiais Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijos Federacijai ryšium su įvykiais Ukrainoje ir Krymo susijungimu su Rusija ir daug kartų plėtė ir pratęsdavo jas.

  Savo ruožtu Rusija, atsakydama į sankcijas, apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą. 2015-aisiais jos buvo pratęstos iki 2016-ųjų rugpjūčio 5 dienos. Nuo 2015-ųjų rugpjūčio 13-osios į šių šalių sąrašą įtrauktos prisijungusios prie antirusiškų sankcijų Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, nuo 2016 metų sausio 1-osios — Ukraina. Šis draudimas buvo taikomas žemės ūkio produktams.

  Remiantis Rusijos ekonomikos plėtros ministerijos skaičiavimais, Europos Sąjunga, JAV, Kanada, Norvegija ir Australija embargo prarado 8,6 milijardų dolerių per metus.

  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
  © Sputnik /
  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)

  Dar šia tema

  Kiseliovas įvertino Europos sankcijas prieš jį kaip ES gėdą
  JAV Senate pasiūlė griežtinti sankcijas Rusijai
  JAV atsisakė idejos taikyti naujas sankcijas Rusijai
  Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
  Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  embargo, sankcijos, Europos Sąjunga, Rusija

  Svarbiausios temos