08:02 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Maskva planuoja išsiųsti maždaug 30 amerikiečių diplomatų ir uždėti areštą eilei JAV nuosavybės objektų Rusijoje kaip atsakomąją priemonę prieš amerikiečių veiksmus

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Šis žingsnis taps atsakomąją priemone į JAV sprendimą negrąžinti ambasados nuosavybės Rusijos diplomatams, praneša laikraštis "Izvestija" su nuoroda į informuotą šaltinį Užsienio reikalų ministerijoje.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

   Maskva pareiškė, kad toks situacijos vystymasis yra nepageidautinas, bet būtinas dėl susiklosčiusių aplinkybių.

  Šis klausimas liko neišspręstas po pirmojo Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimo. Tokiomis sąlygomis, pabrėžia leidinio šaltiniai, Maskva priversta atsakyti tuo pačiu —  išsiųsti apie 30 Rusijoje dirbančių amerikiečių diplomatų ir taikyti atsakomąsias sankcijas turto atžvilgiu.

  "Yra preliminarus susitarimas dėl Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo Tomo Šanono susitikimo Sankt Peterburge. Jei ir ten kompromisas nebus rastas, turėsime imtis tokių priemonių", — paaiškino Rusijos URM atstovas.

  Areštas gali būti pritaikytas JAV priklausiančiui vasarnamiui Serebrianij Bor ir sandėliai Maskvoje, tačiau JAV ambasadoriaus rezidencijos Spaso House ir anglų ir amerikiečių mokyklos Sankt Beterburge, ko gero, tai nepalies.

  JAV prezidento Barako Obamos administracija 2016 metų gruodžio pabaigoje priėmė antirusiškų sankcijų paketą dėl "kišimosi į rinkimus" ir Rusijoje dirbančių "JAV diplomatų spaudimo".

  Dar šia tema

  Rusija apie diplomatų išsiuntimą iš Estijos: naujas nedraugiškas veiksmas
  ES ambasadorius Rusijoje pavadino Čiurkiną aukščiausios klasės diplomatu
  Rusijos deputatas reikalauja išsiųsti 12 Amerikos diplomatų
  JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus
  Seimo pirmininkas pripažino Rusijos diplomato nužudymą išpuoliu
  Tegai:
  diplomatai, sankcijos, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija

  Svarbiausios temos