02:17 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (67)
  836

  Rusijos karinės istorinės bendruomenės direktorius Michailas Miagkovas pasakoja apie tai, kas iš tikrųjų buvo "miško broliai"

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. "Miško broliai", kuriuos NATO šlovina vaizdo įraše, nužudė 80% visų Baltijos šalių žydų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos karinės istorinės bendruomenės direktorių Michailą Miagkovą.

  Anot jo,  vadinamieji "miško broliai" 1944-1953 metais aktyviai kovojo su sovietų valdžia Baltijos šalių teritorijose. Daugelis jų kariavo SS batalionų gretose, o po Antrojo pasaulinio karo naikino ir civilius, ir karo belaisvius. Daugiausiai tarp jų aukų buvo etninių lietuvių, latvių ir estų.

  "Hitlerio agresijos metu jie kariavo nacių padaliniuose, sargyboje, naikino sovietų karo belaisvius. Vykdė Holokaustą: 80% Baltijos šalių žydų sunaikino šie kolaboracionistai", — pabrėžė Miagkovas.

  Jo manymu, po Baltijos šalių išvadavimo jie pasislėpė miškuose ir vykdė teroro ir diversines atakas.

  Ekspertas pateikia baisius skaičius: Lietuvoje "broliai" nužudė ir užkankino 25 tūkstančius žmonių. Jie žudė ir karo belaisvius, nors pagrindinis aukų skaičius (apytiksliai 80%)  — civiliai. Tarp jų daugiau nei tūkstantis vaikų.

  Trečiadienį NATO paviešino dokumentinį 8 minučių vaizdo įrašą, kuriame "miško broliai" pristatyti kaip herojai, kurių vienintelis tikslas tik kova už savo šalių nepriklausomybę nuo TSRS. Be to, filmuko herojai turėjo didelį civilių, kurie labai norėjo atkurti valstybingumą, palaikymą.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova iškritikavo vaizdo įrašą.

  "Šį istorijos iškraipymą, kurį NATO sąmoningai platina, kad pakenktų Niurnbergo išvadoms, reikia sustabdyti! Jeigu šiandien Bandera — didvyris, o "Miško broliai" — partizanai, kurie išgelbėjo Baltiją, tai kas bus rytoj?" — pabrėžė Zacharova.

  Zacharova tikisi, kad pasaulio visuomenė tinkamai įvertins šią "šlykščią akciją".

  Rusijos Vyriausybės pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas mano, kad NATO galutinai suįžūlėjo, šlovindama "miško brolius".

  "NATO vaizdo įrašas apie "miško brolius", žudančius mūsų karius, patvirtina, kad NATO akivaizdoje mes susiduriame su nenukautais Hitlerio įpėdiniais", — parašė jis Twitter.

  Anksčiau Lietuvoje buvo priverstas atsistatydinti Vilniaus savivaldybės valdomos įstaigos "Go Vilnius" vadovas Darius Udrys dėl komentaro Facebook. Socialiniame tinkle komentuodamas Genocido aukų muziejuje saugomą partizanų atsiliepimą, kuriame kolūkių organizatoriams grasinama mirtimi, Udrys iškėlė prielaidą, kad taip esą pateisinamos civilių žudynės.

  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (67)

  Dar šia tema

  Rygoje uždrausti Naujieji metai SS stiliumi
  Zacharova: Lietuva vėl išpūtė antirusišką retoriką
  Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
  Tegai:
  miško broliai, žydai, Facebook, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos