22:56 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas apie "masinę psichozę" tarp JAV politikų

  © Sputnik / Максим Блинов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas interviu kurdų televizijos kanalui "Rudaw" išreiškė nuostabą, kad Amerikos politiniai veikėjai gali būti linkę tokiai masinei psichozei

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Maskvoje supranta, kaip sunku dabar Jungtinėse Valstijose tiems, kas vis dėlto bando demonstruoti sveiką protą, pasakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  "Aš net neįtariau, kad Amerikos politiniai veikėjai, gali būti linkę tokiai masinei psichozei. Aš su daugeliu jų bendravau, kai dirbau Niujorke. Mane viskas, kas dabar vyksta labai stebina", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

  Ministras išreiškė prielaidą, kad, galbūt "daugelis tų, kas pasidavė šiam anomaliam amerikiečių politikos judėjimui, supranta, kad visa tai kokiu nors būdu turi liautis".

  "Deja, jie patys save užvijo ant labai aukštos tvoros, nuo kurios vėliau sunku nušokti", — pasakė jis.

  Lavrovas taip pat išreiškė nuomonę, kad tiems amerikiečiams, kurie bando vadovautis sveiku protu,  yra nelengva. "Mes suprantame, kaip sunku dabar Vašingtone tiems, kas vis dėlto bando vadovautis sveiku protu visuotinio, paranojiško susižavėjimo rusofobija sąlygomis, per daugelį mėnesių be jokių tyrimų arba nors vieno fakto, kuris galėtų būti pateiktas patvirtinti Rusijos kišimąsi į amerikiečių reikalus. Normaliems žmonėms ten nelengva", — pažymėjo jis.

  Pasak Lavrovo, Rusija ir JAV paveldėjo iš Barako Obamos administracijos didelę "uždelsto sprogimo miną".

  Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Эдуард Песов

  "Mes paveldėjome iš ankstesnės Obamos administracijos daugybę problemų, "uždelsto sprogimo minų" ir tiesiog sprogstančių sprendimų, kurie buvo priimti jau agonijos metu, kai išeinanti administracija, būdama visiškai išmušta iš balno rinkimų rezultatais, nusprendė likusį laiką Baltuosiuose rūmuose krėsti niekšybes, visų pirma,  jos norą pakenkti Rusijos ir JAV santykiams", — pasakė ministras.

  JAV prezidento Barako Obamos administracija 2016 metų gruodžio pabaigoje priėmė antirusiškų sankcijų paketą dėl "kišimosi į rinkimus" ir Rusijoje dirbančių "JAV diplomatų spaudimo". Tuo pačiu metu JAV Senate paskelbė apie ketinimą atlikti savo tyrimą šiuo klausimu. Jokių įrodymų, kad Rusija prisidėjo prie hakerių atakų, siekiant paveikti JAV prezidento rinkimų rezultatus nė kartą nebuvo pateikta.

  Rusija ne kartą neigė šiuos kaltinimus, Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vadina juos "visiškai nepagrįstais". Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos kišimąsi į rinkimus JAV, Prancūzijoje ir Vokietijoje, sakė, kad jokių tai patvirtinančių įrodymų nėra.

  Dar šia tema

  Lavrovas tvoros statybą pasienyje su Kaliningrado sritimi laiko rusofobija
  Lavrovas teigiamai įvertino susitikimus su Trampu ir Tilersonu
  Lavrovas — amerikiečių žurnalistams: kas jus mokė manierų?
  Lavrovas: Maskva jau pradėjo dialogą su Trampo administracija
  Lavrovas: Rusijos embargas neleido išsivystyti nesąžiningai konkurencijai
  Tegai:
  rusofobija, sankcijos, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Sergejus Lavrovas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos