14:47 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)
  55

  Maskva atsakė į Vašingtono sankcijas Rusijai: JAV diplomatinių atstovybių Rusijoje personalas mažėja 755 žmonėmis ir nuo šiol sudarys tik 455 žmonių

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pranešė, kad JAV diplomatinių atstovybių personalas Rusijoje mažėja 755 žmonėmis, nes tai atitinka Rusijos diplomatų skaičiui JAV.

  "Amerikos diplomatinių atstovybių Rusijoje personalas mažėja 755 asmenimis ir bus toks pats kaip ir Rusijos diplomatinių atstovybių Amerikoje — po 455 žmones iš kiekvienos pusės", — pareiškė Putinas interviu, praneša Vesti.ru.

  "Kas liečia kitas galimas priemones, ar tai yra daug, ar mažai, diplomatinės atstovybei tai turi poveikį. Tūkstantis su trupučiu darbuotojų — diplomatų ir techninio personalo — dirbo ir iki šiol dar dirba Rusijoje, 755 turi nutraukti savo veiklą Rusijoje. Tai labai juntama", — pridūrė Rusijos prezidentas.

  Vašingtono reakcija

  Valstybės departamento atstovas pareiškė, kad Vašingtonas apgailestauja dėl Rusijos sprendimo sumažinti JAV diplomatinių atstovybių Rusijoje personalo skaičių ir šiuo metu svarsto atsakymą.

  "Ši nepagrįsta priemonė kelia gailestį. Mes vertiname panašaus mažinimo poveikį ir svarstome, kaip atsakysime. Šiuo metu kitų komentarų nebus", — pareiškė Valstybės departamento atstovas.

  Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Savo ruožtu laikraštis "New York Times" su nuoroda į šaltinį JAV prezidento administracijoje pranešė, kad Baltieji rūmai "nepraranda vilčių gerinti santykius su Rusija jau po Rusijos prezidento pareiškimo apie diplomatų skaičiaus mažinimą.

  Jungtinės Valstijos pernai gruodžio 30 dieną atsakė Maskvai dėl jos kišimosi į prezidento rinkimus, paskelbdamos griežtas sankcijas dviem Rusijos žvalgybos agentūroms, išsiųsdamos 35 rusų agentus ir uždarydamos du Rusijai priklausančius pastatus JAV teritorijoje.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)

  Dar šia tema

  Bulgarijos premjeras: ES sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens
  ES ruošia atsakomąsias priemones į JAV sankcijas prieš Rusiją
  Rusijos Vyriausybė pratęsė atsakomąsias sankcijas iki 2018-ųjų galo
  Europos Sąjunga pratęsė sankcijas Rusijai
  Tegai:
  diplomatai, diplomatija, sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos